Ecclestone: Dnešní jezdci nejsou osobnosti, protože jimi být nesmí

Bernie Ecclestone je přesvědčený, že jsou dnešní piloti formule 1 až příliš svázaní, brání jim to v projevení charakteru.
Ecclestone: Dnešní jezdci nejsou osobnosti, protože jimi být nesmí

Šéf formule 1 považuje současné poměry za příliš upjaté. "Dnešní doba je prostě jiná a neplatí to jen pro jezdce," konstatoval v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Celé prostředí je jiné. Máme mnohem víc zákazů a příkazů než kdysi."

Své hodnocení ilustroval na incidentu ze stupňů vítězů v Abú Zabí. "Pamatujete si, jak byl Sebastian (Vettel) sprostý na pódiu? Okamžitě se dostal do problémů. Kdyby to byl James Hunt nebo Graham Hill, bylo by jim to jedno, všem by to bylo jedno."

"Podívejte se na dnešní televizní kulturu, f-slovo (fuck) se stalo součástí běžné konverzace. Nemyslím, že Sebastianovo spontánní vyjádření znamenalo velký problém pro mnoho lidí, jen pro pár. Je to naprostý nesmysl!"

Nedostatek osobností ve formuli 1 proto podle Ecclestona není možné vyčítat samotným jezdcům, na vině je někdo jiný.

"Pokud se mě tedy zeptáte, jaký je skutečný rozdíl mezi minulými a dnešními piloty, tak dřív to byli osobnosti, dnes už osobnosti být nesmí," uzavřel.

Další článek: Lewis Hamilton dnes naposledy usedl do vozu McLaren

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.