Ecclestone: Dnešní jezdci nejsou osobnosti, protože jimi být nesmí

Bernie Ecclestone je přesvědčený, že jsou dnešní piloti formule 1 až příliš svázaní, brání jim to v projevení charakteru.
Ecclestone: Dnešní jezdci nejsou osobnosti, protože jimi být nesmí

Šéf formule 1 považuje současné poměry za příliš upjaté. "Dnešní doba je prostě jiná a neplatí to jen pro jezdce," konstatoval v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Celé prostředí je jiné. Máme mnohem víc zákazů a příkazů než kdysi."

Své hodnocení ilustroval na incidentu ze stupňů vítězů v Abú Zabí. "Pamatujete si, jak byl Sebastian (Vettel) sprostý na pódiu? Okamžitě se dostal do problémů. Kdyby to byl James Hunt nebo Graham Hill, bylo by jim to jedno, všem by to bylo jedno."

"Podívejte se na dnešní televizní kulturu, f-slovo (fuck) se stalo součástí běžné konverzace. Nemyslím, že Sebastianovo spontánní vyjádření znamenalo velký problém pro mnoho lidí, jen pro pár. Je to naprostý nesmysl!"

Nedostatek osobností ve formuli 1 proto podle Ecclestona není možné vyčítat samotným jezdcům, na vině je někdo jiný.

"Pokud se mě tedy zeptáte, jaký je skutečný rozdíl mezi minulými a dnešními piloty, tak dřív to byli osobnosti, dnes už osobnosti být nesmí," uzavřel.

Diskuze (49) Další článek: Lewis Hamilton dnes naposledy usedl do vozu McLaren
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30