Ecclestone: Dejte Hamiltonovi pokoj a nechte ho závodit

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se zastal Lewise Hamiltona. Kritiku jeho chování na trati považuje za neoprávněnou.
Ecclestone: Dejte Hamiltonovi pokoj a nechte ho závodit

Hamilton měl v posledních dvou závodech čtyři kolize, a nejen proto se znovu stal středem pozornosti. Jeho jezdecké manévry mu vyčetli například Stirling Moss, Niki Lauda a Emerson Fittipaldi. Na druhé straně se ho ale zastali třeba Jenson Button nebo šéf McLarenu Martin Whitmarsh. Teď se k nim přidal Ecclestone.

"Lidé se mýlí, když kritizují Lewise," uvedl šéf formule 1 pro The Independent. "My chceme, aby jezdci závodili, a chtějí to také všichni lidé, kteří to sledují. Když si zanalyzujete, co se dělo a jaké výkony podávají ostatní jezdci, tak z toho velmi dobře vychází Lewis a také Sebastian s Jensonem."

"Takže ho nechte závodit. Lidé mají rádi, když to dělá. Byli jsme velmi dobří přátelé se Sennou, a když se podíváte, co dělal on, byl také závodník a lidé mu museli uhýbat. Lewis možná udělal jeden nebo dva sporné manévry, ale to samé platí pro mnoho ostatních jezdců. Ale nikdo se nestará o to, co se děje dál ve startovním poli. Takhle to bylo vždy. V neděli v Kanadě hodně jezdců závodilo a Jenson odvedl super práci. To chtějí fanoušci vidět."

Ve stejném rozhovoru Ecclestone také prozradil, že se Bahrajn stáhl z letošního kalendáře na jeho doporučení. Na žádost týmů se měla Indie vrátit na říjen, takže pro Bahrajn zbýval 4. nebo 11. prosinec. První termín ale kolidoval s muslimským svátkem Ašura, zatímco ten druhý byl už moc blízko Vánoc a galavečeru FIA.

"Požádali mě (Bahrajnci) o osobní setkání v Montrealu," vysvětloval Ecclestone. "Jakmile přijeli, diskutovali jsme o těchto třech datech. Řekl jsem jim, že podle mě je nejjednodušším řešením stáhnout se."

Další článek: Už vím, jak se cítil McLaren při zákazu F-průduchu, říká šéf Renaultu

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.