Ecclestone: Dejte Hamiltonovi pokoj a nechte ho závodit

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se zastal Lewise Hamiltona. Kritiku jeho chování na trati považuje za neoprávněnou.
Ecclestone: Dejte Hamiltonovi pokoj a nechte ho závodit

Hamilton měl v posledních dvou závodech čtyři kolize, a nejen proto se znovu stal středem pozornosti. Jeho jezdecké manévry mu vyčetli například Stirling Moss, Niki Lauda a Emerson Fittipaldi. Na druhé straně se ho ale zastali třeba Jenson Button nebo šéf McLarenu Martin Whitmarsh. Teď se k nim přidal Ecclestone.

"Lidé se mýlí, když kritizují Lewise," uvedl šéf formule 1 pro The Independent. "My chceme, aby jezdci závodili, a chtějí to také všichni lidé, kteří to sledují. Když si zanalyzujete, co se dělo a jaké výkony podávají ostatní jezdci, tak z toho velmi dobře vychází Lewis a také Sebastian s Jensonem."

"Takže ho nechte závodit. Lidé mají rádi, když to dělá. Byli jsme velmi dobří přátelé se Sennou, a když se podíváte, co dělal on, byl také závodník a lidé mu museli uhýbat. Lewis možná udělal jeden nebo dva sporné manévry, ale to samé platí pro mnoho ostatních jezdců. Ale nikdo se nestará o to, co se děje dál ve startovním poli. Takhle to bylo vždy. V neděli v Kanadě hodně jezdců závodilo a Jenson odvedl super práci. To chtějí fanoušci vidět."

Ve stejném rozhovoru Ecclestone také prozradil, že se Bahrajn stáhl z letošního kalendáře na jeho doporučení. Na žádost týmů se měla Indie vrátit na říjen, takže pro Bahrajn zbýval 4. nebo 11. prosinec. První termín ale kolidoval s muslimským svátkem Ašura, zatímco ten druhý byl už moc blízko Vánoc a galavečeru FIA.

"Požádali mě (Bahrajnci) o osobní setkání v Montrealu," vysvětloval Ecclestone. "Jakmile přijeli, diskutovali jsme o těchto třech datech. Řekl jsem jim, že podle mě je nejjednodušším řešením stáhnout se."

Další článek: Už vím, jak se cítil McLaren při zákazu F-průduchu, říká šéf Renaultu

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton