Ecclestone chce vyškrtnout Monzu z kalendáře formule 1

Kdo nezažil atmosféru na Monze, ten nezažil formuli 1. Samozřejmě, existuje více míst s dobrou atmosférou, jak nám ukázalo před dvěma týdny Rakousko, ale Monza je prostě Monza. Bernie Ecclestone ale tento okruh nemá rád.
Ecclestone chce vyškrtnout Monzu z kalendáře formule 1

Autodromo Nazionale di Monza nebo také chrám rychlosti hostí Grand Prix už od roku 1922 a formule 1 sem od roku 1950 zavítala pokaždé s výjimkou roku 1980, kdy se jelo v Imole.

Bernie Ecclestone ale okruhy jako jsou Silverstone nebo Monza nemá rád. Evropa nedokáže přihrát tolik peněz jako některé nové destinace a navíc tyto okruhy vnímá Ecclestone jako jakýsi symbol staré formule 1. Ecclestone chce novou formuli 1 ve světle nočních závodů a blýskavých scenérií. Někdo by možná ironicky dodal „a prázdných tribun“.

Monza podepsala smlouvu naposledy v roce 2010. Kontrakt vyprší v roce 2016 a vypadá to, že nebude prodloužen ani přes uskutečněné rekonstrukce. Ty kvůli udržení formule 1 dokonce poničily některé pamětihodnosti.  

„Nemyslím, že podepíšeme další smlouvu, ta stará byla z obchodního hlediska katastrofou. Po roce 2016 bye bye“, říká pro Gazzettu dello Sport Ecclestone.

Je otázkou, zda by z kalendáře zmizela i Velká cena Itálie nebo se přesunula jinam. Nabízí se Imola nebo mnohem reálněji Mugello, které vlastní Ferrari.

Diskuze (74) Další článek: Red Bull zůstává s Renaultem a pomůže mu
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00