Ecclestone chce v USA více závodů, další může být v Kalifornii

V Austinu se formule 1 skutečně dobře zabydlela, možná až zázračně, protože královna motorsportu to v USA neměla v určitých dobách zrovna jednoduché. Ecclestone chce v USA další závod nebo dokonce závody.
Ecclestone chce v USA více závodů, další může být v Kalifornii

„Je to důležité,“ řekl pro Crash.net. „Přál bych si mít tady více závodů.“ Fanoušci mají v živé paměti asi zejména Indianapolis, ale Ecclestone vzpomíná i další okruhy. „Watkins Glen byla krásná událost, ale měli hroznou paměť a zapomněli nám zaplatit. Podobný problém jsme měli v Long Beach. Několik míst by mělo přijít. Jižní Kalifornie,“ dodal Ecclestone.

Před nějakým časem zde byly plány na závod v New Jersey. Ten nakonec zůstal jen u plánů a nevypadá to na jeho vzkříšení. Ecclestone zmiňuje jižní Kalifornii, ale více už neřekl. Není zřejmé, zda by se využil některý ze stávajících okruhů, postavil zcela nový nebo by se jezdilo třeba ve městě.

Fanoušky pak nepochybně napadne Mazda Raceway v Monterey neboli Laguna Seca. Okruh by ale musel projít modernizací.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rosberg si chce s Hamiltonem vyříkat jejich incident

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00