Ecclestone chce tovární tým Renaultu

Šéf Formule 1 Bernie Ecclestone by uvítal setrvání Renaultu v královně motorsportu. Zároveň by rád, aby odkoupil Lotus a byl továrním týmem.
Ecclestone chce tovární tým Renaultu

Francouzský výrobce se v těchto dnech rozhoduje o své budoucnosti po roce 2016, kdy skončí jeho smlouva coby dodavatele motorů pro Red Bull a Toro Rosso.

Ecclestone doufá, že se Renault rozhodne setrvat ve F1. Podle něj by přitom navíc měl koupit tým, který předtím devět sezón vlastnil.

„Rád bych, aby převzali Lotus, nebo vybudovali vlastní společnost,” řekl Ecclestone Autosportu.

„Nechci je ztratit, protože jsou s námi dlouhou dobu a dá se s nimi dobře jednat, jsou to milí lidé, bez problémů. Z jejich pohledu jde jen o to, jakou to pro ně má cenu.”

Podle Ecclestona je také pro Renault klíčové vyřešit své problémy se spolehlivostí a výkonností své pohonné jednotky.

„Rád bych viděl, že mají konkurenceschopné motory, a když to nastane, pak to bude dobré. Nebylo by pro ně totiž nejlepší vstoupit (jako tým) s motory, které na konkurenci nestačí.”

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Jos Verstappen: Max F1 pomohl

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.