Ecclestone byl v Německu obviněn ze dvou trestných činů

Němečtí žalobci dokončili vyšetřování účasti Bernieho Ecclestona na aféře Gerharda Gribkowskyho a obvinili ho z podplácení a podněcování ke zpronevěře.
Ecclestone byl v Německu obviněn ze dvou trestných činů

Už loni byl Gribkowsky odsouzen mimo jiné za korupci a zpronevěru. Sám nakonec přiznal, že přijal úplatek od Ecclestona za to, aby v roli šéfa řízení rizik banky BayernLB ovlivnil prodej podílu ve formuli 1 ve prospěch společnosti CVC. Teď si za to odpykává trest odnětí svobody v délce osm a půl roku.

Jelikož byl Gribkowsky odsouzen za přijetí úplatku od Ecclestona, bylo jen otázkou času, než bude obviněn Ecclestone z úplatkářství. Stalo se to nyní, podle Süddeutsche Zeitung žalobci podali žalobu k mnichovskému soudu, přičemž šéfa formule 1 viní nejen z podplácení, ale také z podněcování ke zpronevěře. Německý list ale dodává, že bude nějaký čas trvat, než dojde k přeložení všech dokumentů do angličtiny a doručení obžaloby Ecclestonovi.

Další článek: Majitel Lotusu má ze série druhých míst frustraci, ale je za ni rád

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.