Ecclestone byl v Německu obviněn ze dvou trestných činů

Němečtí žalobci dokončili vyšetřování účasti Bernieho Ecclestona na aféře Gerharda Gribkowskyho a obvinili ho z podplácení a podněcování ke zpronevěře.
Ecclestone byl v Německu obviněn ze dvou trestných činů

Už loni byl Gribkowsky odsouzen mimo jiné za korupci a zpronevěru. Sám nakonec přiznal, že přijal úplatek od Ecclestona za to, aby v roli šéfa řízení rizik banky BayernLB ovlivnil prodej podílu ve formuli 1 ve prospěch společnosti CVC. Teď si za to odpykává trest odnětí svobody v délce osm a půl roku.

Jelikož byl Gribkowsky odsouzen za přijetí úplatku od Ecclestona, bylo jen otázkou času, než bude obviněn Ecclestone z úplatkářství. Stalo se to nyní, podle Süddeutsche Zeitung žalobci podali žalobu k mnichovskému soudu, přičemž šéfa formule 1 viní nejen z podplácení, ale také z podněcování ke zpronevěře. Německý list ale dodává, že bude nějaký čas trvat, než dojde k přeložení všech dokumentů do angličtiny a doručení obžaloby Ecclestonovi.

Další článek: Majitel Lotusu má ze série druhých míst frustraci, ale je za ni rád

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon