Ecclestone by se měl snažit, aby F1 nebyla „na ho*no“, říká Mallya

Šéf týmu Force India se ohradil proti komentářům komerčního vládce F1.
Ecclestone by se měl snažit, aby F1 nebyla „na ho*no“, říká Mallya

Bernie Ecclestone by se měl postarat o to, aby formule 1 nebyla „na ho*no“, takový je názor šéfa Force Indie Vidžaje Mallyi.

Ind naráží na Ecclestonovu kritiku současného stavu sportu, který podle něj stojí „za ho*no“.

Ecclestone zejména směrem k současným pohonným jednotkám řekl: „Jak možná víte, nebo ne, v minulosti jsem prodával auta. Byl jsem ve své práci dobrý a stále jsem docela dobrý v řízení některých věcí, jenže vy (inženýři) jste mi k prodeji dali produkt na ho*no.“

Šéfové týmů byli na Ecclestonův komentář dotazováni před Velkou cenou Velké Británie, přičemž Mallya se proti němu ohradil.

„Jak bych odpověděl na komentář výkonného šéfa, že dostal k prodeji produkt na ho*no? Neměl by ten produkt prodávat, pokud si myslí, že je na ho*no.

Uvážíme-li, že prodává produkt, o kterém říká, že stojí za ho*no, ale vydělává na tom miliardy, měl by asi zapracovat s účastníky, aby na ho*no nebyl.“

Mallya se naopak postavil za nejnovější nápady Strategické skupiny na zvýšení atraktivity formule 1.

„Pokud bude ten sport zajímavější, závodění vyrovnanější, pak jsem pro všemi deseti.

Nejdůležitější pro nás je udržet všechny týmy ve formuli 1. Pokud se to povede, jak by mělo, pak i ty malé týmy mohou být konkurenceschopné. Pokud Williams porazí Ferrari, bude to vážně vzrušující. Pokud Sauber porazí Williams, bude to ještě více vzrušující.

Pokud budou všechny týmy dost silné, aby se udržely a budou se moci soustředit na to, aby postavily konkurenceschopné auto namísto toho, aby se bály o přežití, bude to ta nejlepší věc pro formuli 1.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Verstappen: Máme druhé nejrychlejší auto

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00