Ecclestone by rád vrátil formuli 1 do Long Beach

Bernie Ecclestone usiluje o možnost zúčastnit se výběrového řízení na pořadatele motoristického závodu v kalifornském Long Beach.
Ecclestone by rád vrátil formuli 1 do Long Beach

Formule 1 v Long Beach jezdila už v letech 1976 až 1983, teď ale toto město v aglomeraci Los Angeles patří americkým závodním sériím.

To by chtěl Ecclestone změnit a pověřil Chrise Pooka, aby se pokusil zajistit konání otevřeného výběrového řízení na využití trati. "Jen chceme férový proces, v rámci kterého by kvalifikovaní lidé/subjekty mohli předložit nabídku, a my bychom chtěli být jedním z těchto subjektů," řekl Pook pro Press Telegraph.

"Tento trh je pro něj velmi důležitý. Myslíme si, že by to mohlo fungovat. Je to největší trh s osobními auty na světě."

Ještě na letošní rok má práva na pořádání závodů Grand Prix Association of Long Beach, smlouva je platná do června 2015. Chtěla by ji prodloužit o pět let a teď záleží, jestli bude městská rada souhlasit, nebo jestli otevře výběrové řízení, jak chce Ecclestone.

Další článek: Přípravy jsme nedokončili a v Austrálii budeme mít strach, přiznává Renault

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.