Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

Bernie Ecclestone vymyslel nový způsob, jak v případě problémů doplnit startovní pole. Vytvořil by druhou kategorii.
Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

Aktuálně bychom měli mít na startu v Austrálii 9 týmů. Marussia slibuje, že pracuje na návratu. Na druhou stranu se činí také Force India, která popírá problémy, ale faktem je, že nebude s novým vozem ani na druhých testech.

Pokud by počet vozů klesl, mají podle smluv Red Bull, Ferrari a McLaren nasadit třetí vozy. V paddocku ale zřejmě není nikdo, komu by se do třetích vozů chtělo. Týmy by tam musely posadit mladíka. Ten by nesbíral body do šampionátu ale jen pro sebe. Čistě hypoteticky se může hodit více dat, ale k čemu jsou, když před vámi dojedou tři mercedesy, tři ferrari nebo tři red bully.

Pro týmy by to byla navíc velká finanční zátěž, mluví se o desítkách milionů euro ročně. Malé týmy by navíc byly odsunuty ještě dál z bodovaných pozic.

Objevily se proto i jiné návrhy. Malé týmy by mohly například používat jakési upgradované vozy GP2.

Podle Auto Motort und Sport pak s nejnovějším nápadem přišel Bernie Ecclestone. Ten by nalákal nové týmy na balíček za 15 milionů euro.

V krabici od Ecclestoneho by našli vůz postavený Colinem Kollesem na základě Red Bullu z roku 2013 a motor V8 od firmy Mecachrome (Flavio Briatore). 

Nápad ale zřejmě zůstane nápadem. Na jednání Strategické skupiny byl totiž odmítnut.

Další článek: V aféře banky HSBC figurují i lidé z F1, včetně Alonsa (aktualizováno)

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.