Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

Bernie Ecclestone vymyslel nový způsob, jak v případě problémů doplnit startovní pole. Vytvořil by druhou kategorii.
Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

Aktuálně bychom měli mít na startu v Austrálii 9 týmů. Marussia slibuje, že pracuje na návratu. Na druhou stranu se činí také Force India, která popírá problémy, ale faktem je, že nebude s novým vozem ani na druhých testech.

Pokud by počet vozů klesl, mají podle smluv Red Bull, Ferrari a McLaren nasadit třetí vozy. V paddocku ale zřejmě není nikdo, komu by se do třetích vozů chtělo. Týmy by tam musely posadit mladíka. Ten by nesbíral body do šampionátu ale jen pro sebe. Čistě hypoteticky se může hodit více dat, ale k čemu jsou, když před vámi dojedou tři mercedesy, tři ferrari nebo tři red bully.

Pro týmy by to byla navíc velká finanční zátěž, mluví se o desítkách milionů euro ročně. Malé týmy by navíc byly odsunuty ještě dál z bodovaných pozic.

Objevily se proto i jiné návrhy. Malé týmy by mohly například používat jakési upgradované vozy GP2.

Podle Auto Motort und Sport pak s nejnovějším nápadem přišel Bernie Ecclestone. Ten by nalákal nové týmy na balíček za 15 milionů euro.

V krabici od Ecclestoneho by našli vůz postavený Colinem Kollesem na základě Red Bullu z roku 2013 a motor V8 od firmy Mecachrome (Flavio Briatore). 

Nápad ale zřejmě zůstane nápadem. Na jednání Strategické skupiny byl totiž odmítnut.

Další článek: V aféře banky HSBC figurují i lidé z F1, včetně Alonsa (aktualizováno)

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10