Ecclestone bouchl do stolu, chce návrat V8 i bez týmů

Bernie Ecclestone je dlouhodobým kritikem současných pohonných jednotek. Těžko říct, zda svůj nejnovější názor myslí vážně, nebo se jedná o nějakou taktiku, ale podle jeho slov by se měly vrátit motory V8 a to hned a bez ohledu na týmy.
Ecclestone bouchl do stolu, chce návrat V8 i bez týmů

„Nemyslím, že potřebujeme souhlas týmů,“ řekl Ecclestone pro Independent. „Myslím, že bychom to měli udělat a říct jim: ‘Když se vám to nelíbí, podejte arbitráž.’ Mohli bychom vrátit V8 už příští rok. Dokáží to postavit ve velmi krátkém čase, takže bychom to měli udělat.“

Těžko říct, jak by toho chtěl Ecclestone dosáhnout. Změna pravidel by vyžadovala tradiční kolečko Strategická skupina – Komise F1 – Světová rada motorsportu. Bez týmů Ecclestone pravidla nezmění a pro příští rok by musel mít souhlas všech. Navíc integrovat jiný motor do připravovaných vozů pro příští rok by už zřejmě ani nešlo.

Ecclestone si také myslí, že by do F1 měl přijít nezávislý dodavatel motorů, jako byl před pár lety Cosworth.

V rozhovoru přišel na přetřes i případný konec Red Bullu. Ten se totiž zavázal k účasti do roku 2020. Pokud by smlouvu nedodržel, musel by platit – podle odhadů až 100 milionů dolarů. Ecclestone si myslí, že by Red Bull argumentoval před případným soudem tím, že nemá motor.

„Má argumentace bude: ‘Podepsali jste smlouvu, tak soutěžte.’ Když jste podepisovali smlouvu, měli jste se ujistit, že máte motor.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (106) Další článek: Mexiko připomíná Ricciardovi Monzu, Kvjat mluví o staré škole