Ecclestone Bahrajnu poplatek za závod promine

Pořadatelé GP Bahrajnu nemusí platit poplatek za závod formule 1 ani žádnou pokutu za jeho neuskutečnění v plánovaném březnovém termínu.
Ecclestone Bahrajnu poplatek za závod promine

Podle neoficiálních zpráv platil Bahrajn za Grand Prix 40 miliónů dolarů. Formule 1 se bude muset bez tohoto příjmu obejít, alespoň zatím. "Poplatek, který se normálně platí za závod, platit nebudou," vysvětloval Ecclestone pro Telegraph. "Nebudu jim účtovat něco, co nemají. Jestli jsou pojištěni na ztrátu příjmů, prodej vstupenek a tak dále, to si nejsem jistý. Ale jestli je něco vyšší moc, tak tohle určitě. Je to jako kdyby udeřilo zemětřesení, nikdo to nemohl před měsícem předvídat."

Samotná formule 1 podle Ecclestona také není pojištěná proti podobným případům, takže jí ušlý příjem nikdo nenahradí. Pokud se tedy nepodaří zařadit GP Bahrajnu na jiné místo v letošním kalendáři, budou si po sezóně všichni, včetně týmů, rozdělovat o něco menší koláč příjmů.

"Teprve pokud se jejich závod uskuteční později, zaplatí obvyklý poplatek," potvrdil Ecclestone s tím, že neoficiálně zmiňovaných 40 miliónů dolarů je blízko realitě. Šéf formule 1 zároveň odmítl, že by Bahrajn nebo kdokoliv jiný platil něco navíc za speciální místo v kalendáři.

"Všude se hovoří o tom, že Bahrajn měl platit 20 miliónů dolarů za to, že hostuje první závod sezóny, ale není to pravda," uvedl Ecclestone. "Nikdy se neplatil extra poplatek za pořádání prvního nebo posledního závodu. Kalendář sestavujeme tak, aby vyhovoval tomuto sportu."

Šéf formule 1 na závěr zopakoval, že se pro Bahrajn pokusí najít jiné místo v kalendáři 2011. "Pokud tam bude situace klidná, v což doufáme, tak uděláme maximum, abychom je do kalendáře zařadili," uzavřel.

Další článek: Heidfeld fanouškům: Musím vás zklamat, Renault není nejrychlejší

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton