Ecclestone: Austrálii chceme, ale jestli nemá peníze, rozloučíme se

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone nemá v úmyslu vyřadit Grand Prix Austrálie z kalendáře, ale naznačil, že nehodlá slevit ze svých finančních požadavků.
Ecclestone: Austrálii chceme, ale jestli nemá peníze, rozloučíme se

Grand Prix se jezdí v Melbourne od roku 1996 a každým rokem je bilance závodu ztrátovější. To se nelíbí daňovým poplatníkům a několik australských politiků už vyjádřilo podporu návrhu neprodloužit smlouvu na F1. Ta současná vyprší v roce 2015.

"Austrálie je pro nás stejně důležitá jako Monako," reagoval Ecclestone. "Je součástí šampionátu už hrozně dlouho. Strašně neradi bychom Austrálii ztratili."

"Co se týče Melbourne, tak pokud je náš produkt pro ně moc drahý, chápeme to a až smlouva skončí, není nutné ji prodlužovat. Nebudeme nikoho nutit kupovat něco, co nechce, nebo co považuje za příliš drahé. Přinášíme velkou propagaci po celém světě. Pokud to není důležité, OK, ten produkt nekupujte."

Melbourne se nepotýká jen s deficitním rozpočtem, ale také s dlouhodobým odporem některých obyvatel zejména kvůli hluku, který formule 1 v Albert Parku produkuje. I proto by možným řešením pro Austrálii mohlo být podle Ecclestona vybudování nové tratě.

"Samozřejmě," řekl. "Ron (Walker - šéf australské GP) a já jsme o tom mluvili už dávno a předpokládám, že by to bylo správné řešení. Bylo to asi před 10 lety a tenkrát by se to postavilo levněji než dnes. Ale samozřejmě bychom to zvážili."

Další článek: Diváci budou mít přehled o použití zadních křídel, uklidňuje FIA

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen