Ecclestone a týmy se shodují: Todt je dobrým prezidentem FIA

Jean Todt má za sebou první rok ve funkci prezidenta FIA a ohlasy z formule 1 jsou pozitivní. Pryč jsou spory mezi federací a týmy z doby Maxe Mosleyho.
Ecclestone a týmy se shodují: Todt je dobrým prezidentem FIA

Todt v tichosti realizuje svůj volební program a do královny motorsportu osobně nezasahuje, na rozdíl od svého předchůdce. "U něj je dobré, že nás jako formuli 1 nechal na pokoji," řekl Bernie Ecclestone pro Reuters. "Řeší jiné věci, které to potřebovaly. Podle mě je to dobré pro něj i pro nás."

Do čela Mezinárodní automobilové federace se Todt postavil před rokem, když jednoznačně vyhrál volby před jediným soupeřem Arim Vatanenem, přičemž disponoval podporou Maxe Mosleyho. Ten po sporech kolem rozpočtových stropů ustoupil do ústraní a svůj mandát neobhajoval.

V některých médiích se přesto objevily spekulace, že Todt čelí v rámci FIA silné opozici. O jeho odvolání měl podle nich usilovat právě Mosley. "Štve mě, že občas nějaký malý web zveřejní nějakou spekulaci a všichni ji pak převezmou," reagoval Todt. "K Maxovi mám respekt. Já jsem jiný. Jsem sám sebou se svým týmem. Neříkám, že všechno dělám správně, ale alespoň věci dělám tak, jak si s lidmi kolem mě myslíme, že by být udělány měly."

"Jsme seriózní lidé. Maxe znám dlouhá léta. Nikdy bych nekandidoval, kdyby chtěl zůstat. Ale on dal jasně najevo, že je čas, aby šel. S Maxem mám velmi dobré vztahy. Teď je velmi zaměstnaný vlastním byznysem," dodal Todt pro AFP.

Za zveřejněním spekulací o roztržce mezi Todtem a Mosleym tak zřejmě stojí někdo, koho se přímo dotýká reorganizace FIA, kterou francouzský prezident provádí. S formulí 1 zřejmě nemají nic společného, protože týmy jsou s Todtem spokojené.

"Musím říct, že Jean Todt sehrál svoji roli dobře," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Intenzivně a potichu restrukturalizuje v pozadí federaci, což podle toho, co vím, vyvolalo v rámci té organizace jisté negativní reakce. Formuli 1 nevyužil jako platformu pro svoji vlastní propagaci, což je podle mě velmi, velmi pozitivní. Myslím, že to, co Jean dělá, je dobré. A my ho v tom budeme nadále podporovat."

Další článek: GP Koreje: Co v tiskových materiálech nebylo