Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Vedoucí představitelé formule 1 chtějí vyvrátit všechny pochybnosti o dubnovém závodě v Bahrajnu, proto veřejně demonstrovali svoji podporu této Grand Prix.
Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Na bahrajnské ambasádě v Londýně se setkali pořadatelé bahrajnského závodu s Berniem Ecclestonem, Christianem Hornerem (Red Bull), Martinem Whitmarshem (McLaren), Nickem Fryem (Mercedes) a Frankem Williamsem. Přidali se také představitelé FIA a Pirelli. Všichni vyjádřili přesvědčení, že Grand Prix na Šakiru proběhne v pořádku.

V Bahrajnu pořád protestují lidé, dochází ke střetům s policií a bahrajnští aktivisté volají po zrušení závodu, takže formule 1 chtěla dát jasně najevo, že k něčemu takovému nedojde.

"Všechno je jako obvykle. Nemyslím si, že lidé, kteří se snaží demonstrovat, zkusí využít formuli 1. To by bylo hloupé," komentoval Ecclestone pro BBC a obvinil tisk z vytváření nejisté atmosféry. "Problémem jsou lidé jako vy, kteří vyvolávají obavy, a ne týmy nebo Bahrajnci. Opravdu, tisk by měl být ticho a řešit fakta, a ne si vymýšlet historky."

Šéf formule 1 jako vždy nezapomněl zdůraznit, že v žádném případě nejde o peníze. Závod v Bahrajnu podle něj bude, dokud ho Bahrajnci (rozuměj bahrajnská vláda) budou chtít.

Jelikož Ecclestone obvinil média z vymýšlení si historek o Bahrajnu, je třeba dodat, že je možné si z mnoha nezávislých zdrojů ověřit, že situace v posledních měsících zdaleka nebyla klidná. Informují o tom například Amnesty International či Witness Bahrain.

Další článek: Montezemolo apeluje na zaměstnance Ferrari: Vítězství musí být novým začátkem

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00