Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Vedoucí představitelé formule 1 chtějí vyvrátit všechny pochybnosti o dubnovém závodě v Bahrajnu, proto veřejně demonstrovali svoji podporu této Grand Prix.
Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Na bahrajnské ambasádě v Londýně se setkali pořadatelé bahrajnského závodu s Berniem Ecclestonem, Christianem Hornerem (Red Bull), Martinem Whitmarshem (McLaren), Nickem Fryem (Mercedes) a Frankem Williamsem. Přidali se také představitelé FIA a Pirelli. Všichni vyjádřili přesvědčení, že Grand Prix na Šakiru proběhne v pořádku.

V Bahrajnu pořád protestují lidé, dochází ke střetům s policií a bahrajnští aktivisté volají po zrušení závodu, takže formule 1 chtěla dát jasně najevo, že k něčemu takovému nedojde.

"Všechno je jako obvykle. Nemyslím si, že lidé, kteří se snaží demonstrovat, zkusí využít formuli 1. To by bylo hloupé," komentoval Ecclestone pro BBC a obvinil tisk z vytváření nejisté atmosféry. "Problémem jsou lidé jako vy, kteří vyvolávají obavy, a ne týmy nebo Bahrajnci. Opravdu, tisk by měl být ticho a řešit fakta, a ne si vymýšlet historky."

Šéf formule 1 jako vždy nezapomněl zdůraznit, že v žádném případě nejde o peníze. Závod v Bahrajnu podle něj bude, dokud ho Bahrajnci (rozuměj bahrajnská vláda) budou chtít.

Jelikož Ecclestone obvinil média z vymýšlení si historek o Bahrajnu, je třeba dodat, že je možné si z mnoha nezávislých zdrojů ověřit, že situace v posledních měsících zdaleka nebyla klidná. Informují o tom například Amnesty International či Witness Bahrain.

Další článek: Montezemolo apeluje na zaměstnance Ferrari: Vítězství musí být novým začátkem

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.