Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Vedoucí představitelé formule 1 chtějí vyvrátit všechny pochybnosti o dubnovém závodě v Bahrajnu, proto veřejně demonstrovali svoji podporu této Grand Prix.
Ecclestone a šéfové týmů se sešli v Londýně, aby podpořili GP Bahrajnu

Na bahrajnské ambasádě v Londýně se setkali pořadatelé bahrajnského závodu s Berniem Ecclestonem, Christianem Hornerem (Red Bull), Martinem Whitmarshem (McLaren), Nickem Fryem (Mercedes) a Frankem Williamsem. Přidali se také představitelé FIA a Pirelli. Všichni vyjádřili přesvědčení, že Grand Prix na Šakiru proběhne v pořádku.

V Bahrajnu pořád protestují lidé, dochází ke střetům s policií a bahrajnští aktivisté volají po zrušení závodu, takže formule 1 chtěla dát jasně najevo, že k něčemu takovému nedojde.

"Všechno je jako obvykle. Nemyslím si, že lidé, kteří se snaží demonstrovat, zkusí využít formuli 1. To by bylo hloupé," komentoval Ecclestone pro BBC a obvinil tisk z vytváření nejisté atmosféry. "Problémem jsou lidé jako vy, kteří vyvolávají obavy, a ne týmy nebo Bahrajnci. Opravdu, tisk by měl být ticho a řešit fakta, a ne si vymýšlet historky."

Šéf formule 1 jako vždy nezapomněl zdůraznit, že v žádném případě nejde o peníze. Závod v Bahrajnu podle něj bude, dokud ho Bahrajnci (rozuměj bahrajnská vláda) budou chtít.

Jelikož Ecclestone obvinil média z vymýšlení si historek o Bahrajnu, je třeba dodat, že je možné si z mnoha nezávislých zdrojů ověřit, že situace v posledních měsících zdaleka nebyla klidná. Informují o tom například Amnesty International či Witness Bahrain.

Další článek: Montezemolo apeluje na zaměstnance Ferrari: Vítězství musí být novým začátkem

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.