Ecclestona vyšetřují i ve Švýcarsku

Korupce kolem sedm let starého prodeje podílu ve formuli 1 bude možná mít dohru i ve Švýcarsku, kde zahájili oficiální vyšetřování.
Ecclestona vyšetřují i ve Švýcarsku

Ecclestone čelí obvinění z korupce v Německu, kde se příští rok rozhodne, zda půjde před soud. V Británii se už teď hájí před soudem v kauze, ve které společnost Constantin Medien požaduje odškodnění v návaznosti na německým soudem prokázanou korupci.

Kriminální vyšetřování teď otevřeli na podnět Constantin Medien i Švýcaři. "Musíme prověřit věrohodnost faktů a zjistit, zda představují kriminální čin," řekl mluvčí ženevského žalobce Henri Della Casa pro Bloomberg.

Constantin Medien se snaží od Ecclestona získat odškodné, protože má za to, že podíl ve formuli 1, na kterém měla zájem a který byl prodán v roce 2006 bankou BayernLB společnosti CVC, byl zásluhou šéfa F1 záměrně podceněn.

Další článek: Red Bull: Vettel nepřestoupí, nemá žádnou alternativu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.