Ecclestona udivilo chování některých týmů při nedávných sporech

Zřejmě přesně neví, co obnáší vybudování závodí série.
Formule 1 si letos prošla menším zemětřesením, když týmy FOTA hrozily založením vlastní závodní série kvůli sporům o pravidla. Spory byly nakonec zažehnány a všechny současné týmy kromě BMW Sauberu podepsaly novou Concordskou dohodu, která je zavazuje k účasti ve formuli 1 do roku 2012.

Bernie Ecclestone ale dodnes nechápe vystupování některých týmů, které hlasitě bojovaly s FIA. "Nedávno jsem zrovna někomu říkal, že většina z nich jsou ve formuli 1 tak trochu nováčci," uvedl Ecclestone pro singapurský Today.

"Neprošly (týmy) si učňovskými léty. Prostě neví, čím jsme si museli projít my, abychom vše vybudovali až do současného stavu. Chtějí si toho vzít co nejvíce a zmizet. Podle mě si některé z nich myslely, že by možná mohly dělat něco jiného a řídit to."

"Stejně za nic z toho, co dnes dělají, nezodpovídají, takže jak si mohou myslet, že by mohly řídit něco tak velkého, jako je formule 1? Nevím. No co, je to jejich názor."

Podle šéfa formule 1 byl nápad založit konkurenční závodní sérii od začátku nesmyslný, protože by nikdo nic nezískal.

"Tenhle byznys jsme už vybudovali a je snazší v něm pokračovat, než začít něco nového. Určitě bych nechtěl zakládat konkurenční sérii formuli 1. Neexistuje proto žádný důvod a oni se museli nechat unést," řekl.

Kdyby se ovšem bývala formule 1 rozpadla, Ecclestone by podle svých slov odešel a nesnažil by se jí znovu vybudovat. Raději by se prý věnoval něčemu jinému.
Další článek: Malajská Grand Prix začne příští rok o hodinu dříve