Dvojnásobná porce. Řím i Valencie budou hostit dvě E-Prix

Dodatečně přidané další destinace? Spíš ne. Vinou koronaviru organizátoři elektrického šampionátu formule E přidali do dvou měst závod navíc. Celkem je nyní v kalendáři deset E-Prix, ani to ale nemusí být konečné číslo.
Foto: ABB Formula E
Dvojnásobná porce. Řím i Valencie budou hostit dvě E-Prix | Foto: ABB Formula E

Už tento víkend se v Římě oproti původnímu plánu pojedou hned dva závody mistrovství světa formule E a dvě E-Prix bude hostit i španělská Valencie na permanentním okruhu Ricarda Torma.

Spolu s úvodními závody sezony v saúdskoarabském Rijádu tak hostí dvě E-Prix tři po sobě jdoucí závodní víkendy této sezony.

Suverénní de Vries získal na úvod sezony formule E vítězství pro Mercedes

Suverénní de Vries získal na úvod sezony formule E vítězství pro Mercedes

Přidání dvou závodů do italského hlavního města a do Valencie bylo podle informací webu motorsport.com zapříčiněno plánovaným zrušením E-Prix v Marrákeši. Uspořádání závodu formule E v Maroku bude pravděpodobně nemožné kvůli opětovnému zpřísňování opatření proti šíření nemoci Covid-19 v severoafrické zemi.

Pakliže bude marocká zastávka z kalendáře vyškrtnuta, bude v něm pouze devět závodů. Loni jich bylo odjeto jedenáct, i když posledních šest hostil berlínský Tempelhof na třech různých variantách okruhu.

Jestli letos uvidíme závod v Berlíně, to nyní není jisté. Kromě berlínské metropole nemají své místo v kalendáři Londýn, San-ja, Soul, Mexico City a New York. Zrušen již byl závod v Paříži a některé další (pravděpodobně mimoevropské) čeká zřejmě stejný osud.

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Promotéři šampionátu chtějí podle svého vyjádření uveřejnit definitivní podobu kalendáře „brzy“.

Po závodním víkendu ve Valencii 24. a 25. dubna bude sezona pokračovat v Monaku 8. května, kde by měly monoposty formule E poprvé v historii závodit na kompletním grand prix okruhu. Monačtí maršálové již procházejí školením pro zabezpečení E-Prix elektrických monopostů.

Další článek: Sprinty jsou blízko schválení, řeší se poslední detaily

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00