Dvojité uchycení kol už testuje víc týmů, od Singapuru bude povinné

Týmy se připravují na nasazení opatření, které FIA nařídila kvůli incidentu s uvolněným kolem Marka Webbera v GP Německa.
Dvojité uchycení kol už testuje víc týmů, od Singapuru bude povinné

Technická pravidla nařizují bezpečnostní úchyty, které mají zabránit oddělení kola od vozu, když dojde k jeho uvolnění třeba při nehodě. Současná řešení v podobě lanek ale fungují, jen když kolo bylo na vůz řádně připevněno.

FIA proto nařídila zdvojení tohoto systému, aby fungoval i ve chvíli, kdy kolo nebylo zcela upevněno k vozu, jako například když dojde ke zkřížení matice při jejím utahování během zastávky v boxech.

Jako první si dvojité uchycení kol vyzkoušel Red Bull, a to už v Maďarsku, což mu zpomalilo zastávky zhruba o půl sekundy. Ostatní se připravují.

"Vyzkoušeli jsme si to na voze v pátek (v Belgii) a asi to na vůz nasadíme také v pátek v Monze," řekl sportovní šéf McLarenu Sam Michael pro Autosport.

"Je to trochu jiné, a když pracujete se zastávkami v délce trvání kolem dvou sekund, i ty nejmarginálnější věci můžou udělat velký rozdíl. Jen drobná změna designu může rozhodit mechaniky a jejich rutinu."

Týmy ale nemají na výběr, od Singapuru musí dvojité uchycení kol používat všichni.

Další článek: McLaren už nepracuje na ničem, co by mu nepomohlo příští rok

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10