Dvojité DRS se do konce roku zaplatí, věří Lotus

Inženýři Lotusu jsou přesvědčení, že jimi vyvíjené dvojité DRS stojí za všechen čas a investice, které do něj vkládají.
Dvojité DRS se do konce roku zaplatí, věří Lotus

Dvojitá DRS budou příští rok zakázaná, takže řešení Lotusu inspirované průkopnickým systémem Mercedesu bude mít jen velmi krátký život. Přesto se podle technického ředitele enstonské stáje Jamese Allisona všechny vynaložené prostředky vrátí. Vyšší umístění mezi týmy totiž znamená větší odměny a Lotus je pořád ve hře o titul.

"Ze skutečnosti, že jsme byli ochotní obětovat čas na trati v posledních pár závodech, abychom to zařízení vyladili, si asi můžete odvodit, že věříme, že se de konce sezóny zaplatí," řekl pro Sky Sports.

"Takže i když to příští rok půjde pryč, myslíme si, že má smysl do toho vložit úsilí. Jsme teprve v polovině velmi dlouhé sezóny, zbývá hodně závodů a zdá se, že to bude těsné."

Lotus testoval své dvojité DRS před závody v Německu a Maďarsku. Allison potvrdil, že závodní debut by měl přijít v Belgii. "Doufáme, že to budeme mít připravené na nasazení ve Spa. Do té doby musíme zvládnout hrozně moc věcí a máme na to velmi málo času. V kalendáři je to poměrně dost času, ale co se týče práce, tak to moc času není kvůli (dvoutýdenní) uzavírce továrny."

"Takže doufáme, že to budeme mít připravené pro Spa. Obvykle byste to chtěli nasadit na normální trati, ale největší přínosy to má na okruzích s dlouhými rovinkami."

A Spa-Francorchamps je jedním z nich, proto by Lotus mohl s funkčním dvojitým DRS v Belgii hodně získat. Fungování tohoto systému na E20 je stále zahaleno tajemstvím, ale v paddocku převládá názor, že funguje nezávisle na DRS a pomáhá zvyšovat o 4 až 6 km/h maximální rychlost na všech rovinkách, na kterých vozy překračují 240 km/h.

Další článek: S věkem roste strach, přiznává Button

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00