Dvojité body nic neřeší, kritizuje Fernandes

Šéf Caterhamu Tony Fernandes je přesvědčený, že na napínavosti šampionátu by přidaly lepší finanční podmínky týmů, a ne dvojnásobné body z posledního závodu.
Dvojité body nic neřeší, kritizuje Fernandes

Fernandes byl na nové pravidlo dotázán během představení letošní jezdecké sestavy. "Dvojité body jsou falešným řešením," řekl. "Lepší by pro řešení tohoto problému bylo vyrovanější závodění, aby Sauber, Lotus nebo Force India mohly zamíchat pořadím."

"To chtějí lidé vidět, to chtějí lidé sledovat, a to také ve formuli 1 schází. Celé toto období trávíme nad motory, KERS a já nevím čím, ale rozdíly mezi těmi, co mají, a těmi, co nemají, dělají závodění nudným."

Dvojnásobné body se budou letos udělovat v posledním závodě v Abú Zabí, ale Bernie Ecclestone by je chtěl v budoucnu rozšířit na poslední tři Grand Prix.

Další článek: Nový caterham bude vypadat jako ošklivý vetřelec, říká Abiteboul

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.