Dvojité body by pro příští rok měly být zrušeny, říká Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff věří, že pravidlo o dvojitých bodech, které v posledním závodě pravděpodobně rozhodnou o letošním mistrovi světa, bude pro příští rok zrušeno.
Dvojité body by pro příští rok měly být zrušeny, říká Wolff

Před letošní sezónou bylo zavedeno pravidlo o tom, že se v posledním závodě sezóny v Abú Zabí bude rozdělovat dvojnásobné množství bodů než při ostatních závodech.

A jsou to právě jezdci Mercedesu, mezi kterými se o letošním mistrovi světa rozhodne. Lewis Hamilton má v tuto chvíli před Nicem Rosbergem náskok 17 bodů. Kdyby se neudělovaly dvojité body, stačilo by Britovi šesté místo. Aby se však stal letošním šampionem, musí v případě Rosbergova vítězství dojet na druhé pozici.

Rosberg miluje dvojité body

Rosberg miluje dvojité body

„Dvojité body se nikomu nelíbí,” řekl pro ESPN Wolff. „Příště o tom budeme mluvit a myslím, že v tuhle chvíli je nemá rád ani Bernie (Ecclestone). Je to něco, čeho bychom se pro příští rok zřejmě měli zbavit.”

Wolff však připouští, že o letošním mistrovi světa mohou rozhodnout právě dvojité body.

„Ten, kdo má na konci sezóny nejvíce bodů, je zaslouženým šampionem. Musíte být pragmatičtí, i když dojde k takové situaci a my z toho můžeme jít rozdílné pocity. Tak to je a jméno toho, kdo vyhraje šampionát, se zapíše do historie. Je to prostě tak.

Další článek: Caterham začal vybírat na cestu domů?

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.