Dvě závodní jízdy v Baku? Týmy jsou nervózní kvůli kvůli možným kolizím | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Dvě závodní jízdy v Baku? Týmy jsou nervózní kvůli kvůli možným kolizím

O nadcházejícím víkendu se v Baku pojede vedle nedělní velké ceny také sobotní sprint. Týmy mají obavy z možných nehod, které by mohly znamenat nepříjemnosti i pro jejich rozpočty.

Vzhledem k rizikům závodění na městských tratích mají týmy před nadcházejícím víkendem v Baku obavy z možných nehod, které by mohly zkomplikovat dodržení rozpočtových stropů.

Na ázerbájdžánském okruhu bylo riziko nehody vždy vyšší, nicméně letos, kdy se v Baku pojede i sprintový závod, jsou šance na nepříjemnosti ještě větší.

Toho si jsou velmi dobře vědomy i týmy, pro které je od zavedení rozpočtových stropů v roce 2021 každá nehoda ještě větším bolehlavem než v minulosti. Šéf Aston Martin Mike Krack navíc upozorňuje i na další možné problémy.

„Ze sprintu v Baku jsem nervózní, protože v případě většího poškození nemáte dost času na opravu,“ citoval Kracka web Autosportu.

„S tím je spojeno velké riziko, ale naštěstí není v Baku těžké předjíždět. Pokud v zatáčkách hodně riskujete, pak je tam samozřejmě vysoké riziko, ale myslím, že to bude dobrá podívaná,“ dodal týmový šéf Astonu Martin.

Podobně jako Krack je nervózní i boss McLarenu Andrea Stella, který je však zároveň příznivcem sprintů.

„Podporujeme zvýšení atraktivity víkendů prostřednictvím sprintových závodů. Musíme se tomu nějak přizpůsobit,“ uvedl Ital.

Větší riziko nehody v Baku si uvědomují i v AlphaTauri. „S rozpočtovým limitem na to myslíte vždycky,“ řekl podle Autosportu technický ředitel italské stáje Jody Egginton a dodal, že týmy musí myslet také na dostatek náhradních dílů.

Doporučujeme

Články odjinud