Dvě vítězství pro Opmeera a Alfu během prvního eventu F1 Esports

První event nové sezony F1 Esports Series nejlépe vyšel jezdcům stáje Alfa Romeo. Dva triumfy získal Nizozemec Jarno Opmeer.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Dvě vítězství pro Opmeera a Alfu během prvního eventu F1 Esports | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Bahrajn. Hanoj. Šanghaj. To byly první tři destinace pro úvodní event čtvrté sezony F1 Esports Series, která se z bezpečnostních důvodů neodehrává hromadně v londýnské Gfinity Areně, jak bylo zvykem v minulých letech. Simraceři se do závodů připojují z domova, aby zabránili vzájemnému kontaktu.

Středa v Bahrajnu odstartovala skvěle pro Alfu Romeo. Jezdci italského týmu pro oficiální virtuální šampionát formule 1 získali vítězný double, bývalý nizozemský závodní pilot Jarno Opmeer dojel těsně na prvním místě před vytáhlým Maďarem Danielem Bereznayem. Třetí místo pro Red Bull získal Marcel Kiefer.

Druhý středeční závod na městském okruhu v Hanoji, kam měla letos poprvé zavítat i reálná formule 1, se stal kořistí úřadujícího šampiona F1 Esports Series Davida Tonizzy s monopostem Ferrari. Tonizza si tak ve Vietnamu zpravil chuť po Bahrajnu, kde ho chyba odpojila ze hry během kvalifikace.

Na stupních vítězů doplnili Tonizzu Nicolas Longuet (Renault) a vítěz z Bahrajnu Jarno Opmeer s Alfou.

První event sezony 2020 vyvrcholil čtvrtečním závodem v Šanghaji, který se stal noční můrou pro Ferrari.

V první části kvalifikace hra F1 2020 odpojila Davida Tonizzu a jeho stájového kolegu Enza Bonita poté ve třetí části. Pro jezdce italské stáje to bohužel nebyl konec smolného dne, chyba je oba totiž odpojila i ze závodu.

F1 Esports Series je zpět i se slovenským zastoupením

F1 Esports Series je zpět i se slovenským zastoupením

Důvod k radosti měl naopak Jarno Opmeer, který s Alfou Romeo vyhrál druhý závod ze tří. Nizozemec v Šanghaji porazil Red Bull Marcela Kiefera a stájového kolegou Bereznaye, který dojel třetí.

Další článek: Red Bull upřednostňuje vlastní cestu. Chce převzít motory Hondy