Dvacet závodů za rok je maximum, uklidňuje týmy Ecclestone

Kalendář sezóny 2011 obsahuje 20 závodů, ale další navyšování jejich počtu si F1 nemůže dovolit. Bernie Ecclestone víc Grand Prix v dalších letech prosazovat nebude.

Šéf Mercedesu GP Ross Brawn k novému kalendáři řekl, že z hlediska zaměstnanců je dvacet závodů za sezónu už na hranici únosnosti. Na druhé straně se na formuli 1 chystají nové okruhy v USA a Indii, výhledově se počítá také s Ruskem či Římem. Podle šéfa formule 1 ale počet závodů už neporoste.

"Abych byl upřímný měli bychom jich mít 16," řekl překvapivě Ecclestone pro Times of India. "Dvacet je hodně, je to maximum. Víc jich nebude. Podařilo se mi to natáhnout na 20, ale navyšovat už nechci. Jinak by došlo ke vzpouře."

Od roku 2012 by se tedy měly okruhy v kalendáři pouze střídat, nové budou přicházet už jen na úkor těch starších. Pro jezdce a týmy ovšem není důležitý jen počet Grand Prix, ale také jejich řazení z hlediska cestování a přestávky mezi nimi. Z tohoto pohledu je kalendář 2011 podle jezdců lepší než ten letošní.

Další článek: Zraněný mechanik HRT bude brzy propuštěn z nemocnice

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.