Dvacet tisíc lidí sledovalo Geného při akci Ferrari v Dauhá

Ještě před tím, než začne v Kataru druhý ročník mezinárodního autosalonu, potěšil tamní fanoušky Marc Gené, jenž se převedl se čtyři roky starým monopostem v ulicích hlavního města.
Dvacet tisíc lidí sledovalo Geného při akci Ferrari v Dauhá

Španělský pilot usedl do vozu F2008, s nímž Felipe Massa a Kimi Räikkönen získali osm vítězství, v rámci akce pořádáné společností Shell a dvacetitisícový dav dostal do varu mimo jiné také tím, když se v bezprostřední blízkosti přihlížejících diváků řítil rychlostí přesahující hranici 300 km/h.

"Předvádět vůz formule 1 v tak krásném prostředí bylo pro mě velmi příjemné. Už jsem několik událostí tohoto typu dělal, ale nikdy jsem nezvládl jet tak rychle jako dnes," popsal své pocity Gené. "Je skvělé přinést náš sport lidem tak blízko, obzvláště v zemi, která žádnou akci formule 1 neviděla. Měli jsme velmi vřelé uvítání. Ukazuje to vášeň, kterou tu lidé pro Ferrari a pro automobilový průmysl obecně mají," nechal se slyšet Španěl na oficiálních stránkách týmu.

Gené ujistil, že doma v továrně Ferrari, jde vše podle plánu a celý stáj se usilovně připravuje na nový ročník: "V Maranellu každý pracuje na maximum, abychom byli připraveni na sezonu tak, jak to jen půjde. S prací, kterou děláme, jsme potěšeni. Jsme si ale dobře vědomi toho, že nezávodíme sami a že ostatní také pracují naplno."

Další článek: Slavné týmy F1: Benetton

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10