Dvacet jedna závodů by bylo hodně, říká Whitmarsh

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh si není jistý, jestli se kalendář v příští roce rozroste o další Grand Prix. V každém případě tomu moc nakloněný není.
Dvacet jedna závodů by bylo hodně, říká Whitmarsh

O kalendáři 2014 se diskutovalo v Montrealu, podle zákulisních informací si v něm Bahrajnci zajistili první místo. Otazník však visí nad celkovým počtem Grand Prix, mohlo by jich být až 21.

"Nevím, jestli bude opravdu 21 závodů," komentoval Whitmarsh. "Slyšel jsem různé historky o nových místech, od Ruska až znovu po New Jersey, a takové věci. Obě jsou to důležitá teritoria, že?"

"Jestli všechny ostatní závody v kalendáři přežijí, nevím, ale 21 závodů je hodně, to je jisté. Letos jich máme 19, loni jich bylo 20. Vím, že je to jen o jeden víc, ale tohle říkáme od doby, kdy jsme jich měli asi 14 a většina z nich byla v Evropě. Pro týmy to začíná být dost těžké."

Příští rok se bude navíc po vybraných závodech testovat, takže týmy čelí situaci, kdy možná budou muset mít dvě skupiny lidí, které se budou v průběhu sezóny na okruzích střídat. Dřív bývalo zvykem mít závodní a testovací tým.

Další článek: Ferrari: Kdo se pokusí obejít pravidla, musí být pronásledován a stíhán

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.