Dva závody F1 v Bahrajnu posunuly finále WEC o týden dopředu

Formule 1 potvrdila dva dlouho očekávané závody na okruhu v bahrajnském Sachíru, čímž došlo k nutné změně kalendáře světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC. Derniéra třídy LMP 1 se v Perském zálivu uskuteční o týden dříve.
Foto: Toyota Gazoo Racing
Dva závody F1 v Bahrajnu posunuly finále WEC o týden dopředu | Foto: Toyota Gazoo Racing

Po zrušení závodu 1000 mil na Sebringu kvůli koronaviru a cestovním restrikcím pro lety z Evropy do USA přidalo vedení šampionátu WEC do kalendáře sezony 2019/2020 ještě jednu osmihodinovku v Bahrajnu. Ta první se uskutečnila loni 14. prosince.

Druhý osmihodinový závod se měl na arabském okruhu uskutečnit jako finále sezony 21. listopadu, po zařazení dvou závodů formule 1 do Bahrajnu na 29. listopadu a 6. prosince ale byl z organizačních důvodů posunut o týden dopředu na 14. listopadu.

Derniéra samostatné třídy LMP 1 jakožto vrcholné kategorie sportovních prototypů tak proběhne o týden dříve.

Vítězný restart pro Toyotu. Ve Spa zvítězili Conway, Kobajaši a Lopez

Vítězný restart pro Toyotu. Ve Spa zvítězili Conway, Kobajaši a Lopez

Změna termínu závodu WEC může být problémem pro ty jezdce, kteří se v listopadu chtěli zúčastnit odložené dvanáctihodinovky na Sebringu (IMSA WeatherTech SportsCar Championship) i závěrečného podniku vytrvalostního mistrovství světa. Oba závody spolu nyní termínově koliduji.

„Při odhalení našeho upraveného kalendáře v dubnu jsme jasně deklarovali, že uvedená data mohou podléhat dalším změnám s ohledem na vývoj zdravotní krize a kalendáře ostatních seriálů FIA se statusem mistrovství světa,“ uvedl šéf FIA WEC Gerard Neveu pro Autosport.

„Máme štěstí, že Mezinárodní okruh v Bahrajnu je připraven a chce nás hostit, i když budou mít organizátoři kvůli závodům WEC vážně perné období.“

Formule 1 potvrdila zbytek kalendáře, vrací se Istanbul

Formule 1 potvrdila zbytek kalendáře, vrací se Istanbul

Neveu si je vědom i komplikace, kterou představuje termínový střet se Sebringem. Na scéně sportovních vozů je běžné, že celá řada pilotů má více než jedno angažmá a závodní série i kategorie střídá. Podle šéfa WEC se jedná o „nešťastnou situaci, kterou způsobil našlapaný kalendář druhé poloviny sezony. Jeho vznik byl způsobem velmi nepředvídatelnou situací a my věříme, že na obě série bude mít minimální vliv.“

Osmihodinový podnik v Bahrajnu bude končit za tmy pod umělým osvětlením v 22:00 tamního času.

Nejbližším závodem FIA WEC je 24 hodin Le Mans, které se uskuteční netradičně 19. a 20. září.

Další článek: Stroll dá za každý bod z Belgie 1800 dolarů na boj s požáry v Kalifornii

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.