Dva vítězové Grand Prix mají Lotusu pomoci na bodovaná umístění

Malajci spoléhají na kombinaci mládí a zkušeností.
LotusF1 dnes oznámil své jezdecké složení pro sezónu 2010, závodní místa získali Jarno Trulli a Heikki Kovalainen. Oba piloti už dokázali zvítězit v Grand Prix, což v sestavách nových týmů nebude obvyklé.

"Ještě jsme ani nedokončili náš první závodní vůz, takže přilákat do týmu dva vítěze závodů je velký úspěch a pocta," řekl šéf Lotusu Tony Fernandes. "Myslím, že to svědčí o našich ambicích a dlouhodobé vizi, když máme takové talenty hned v prvním roce."

"Je to další důkaz, že to myslíme vážně a jsem si jistý, že nám teď ostatní nové týmy závidí. V Jarnovi máme F1 veterána, který v roce 2009 dokázal, že je stejně rychlý a odhodlaný jako vždy. Heikki je vycházející hvězda, která stále touží se prosadit, a ve Fairuzovi máme malajského národního jezdce, který chce postoupit do F1 a naplnit naděje celého národa."

Cíle pro rok 2010 se podle Fernandese nemůžou odvíjet jen od jezdeckého složení, záležet bude na práci celého týmu.

"Všichni budou hrát klíčovou roli při budování a tmelení nového týmu," řekl. "Každý z jezdců přináší do týmu různé zkušenosti a já si myslím, že kombinace jejich dovedností nám pomůže se etablovat jako jeden z týmů, které bude stát za to sledovat v roce 2010 a dále."

Jarno Trulli odjel ve formuli 1 už 216 závodů a nyní bude pomáhat budovat zcela nový tým. Ambice má jasné.

"V prvním roce si musíme nastavit realistické cíle," uvedl italský pilot. "Jsme jeden z nových týmů, takže se musíme prosadit a získat si v paddocku respekt. Musíme se etablovat jako nejlepší z nových týmů a zjistit, kolik ztrácíme na ostatní."

"Teprve poté budeme vědět, kolik musíme získat v průběhu sezóny. Bodovací systém se změnil a odměňuje prvních deset jezdců, takže bych rád, abychom se zlepšovali a kolem Abú Zabí se posunuli až k první desítce."

Zatímco o spojení Trulliho s Lotusem se hovořilo delší dobu hlavně kvůli Miku Gascoynovi, Kovalainen, jenž stejně jako nový týmový kolega vyhrál ve své kariéře jeden závod formule 1, nebyl jasným favoritem na zisk druhé sedačky.

"Z mého pohledu šlo o dva hlavní faktory," popisoval Fin své rozhodování. "Tony (Fernandes) a Mike (Gascoyne) jsou dvě hlavní postavy tohoto projektu a zázemí týmu - obě tyto věci byly velmi důležité."

"Po jednání s nimi jsem si uvědomil, že tento projekt má velký potenciál a dobrou příležitost stát se v budoucnosti úspěšným týmem. Lotus F1 Racing jsem po zvážení dalších možností vyhodnotil jako nejlepší příležitost pokročit ve své kariéře."
Diskuze (14) Další článek: Lotus oficiálně: Jarno Trulli a Heikki Kovalainen
14:18 | V Austinu budou mít koncert Bruno Mars a Britney Spears.
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10