Dva roky zpět jsem si myslel, že je můj sen o F1 mrtvý, přiznává Sargeant

Za necelý měsíc se Logan Sargeant dočká vysněného debutu v F1. Ještě v roce 2021 byl přitom Američan přesvědčen, že se do královny motorsportu nikdy nedostane.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Dva roky zpět jsem si myslel, že je můj sen o F1 mrtvý, přiznává Sargeant | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Když v roce 2020 obsadil Logan Sargeant ve formuli 3 třetí příčku celkově, s minimálním bodovým odstupem na šampiona Oscara Piastriho, zdálo se, že je Američan na dobré cestě.

V sezoně 2021 však přišel zádrhel. Sargeant nedokázal sehnat rozpočet na postup do F2, takže se rozhodl přesídlit do evropské Le Mans série, přidat starty s vozem GT a pokračovat v F3, kde se stal jezdcem českého týmu Charouz Racing System. Do boje o titul však tentokrát nezasáhl a musel se spokojit se sedmou příčkou v hodnocení jezdců.

„Abych byl upřímný, byl jsem si tehdy stoprocentně jistý, že je můj sen o F1 mrtvý,“ citoval Sargeanta web RaceFans.

„V tu chvíli jsem si prostě řekl: 'Dobře, bude to směřovat k LMP nebo k IndyCar'. Byl jsem s tím v té době spokojen. Sedačka v F3 byla pouze o tom, abych překlenul dané období, zůstal v autě a pomohl týmu posunout se dál, což pro mě byla nová pozice. Závody s vozy LMP2 a GT byly zábavou a zároveň způsobem, jak získat zkušenosti ve vytrvalostních závodech,“ zavzpomínal Američan, který je ale přesvědčen, že nešlo o ztracený rok.

„Mým pocit, že to nakonec bylo všechno nesmírně přínosné a obrovsky mi to pomohlo, takže jsem rád, že jsem to všechno absolvoval,“ přiznal 22letý rodák z Floridy, pro kterého se následně v roce 2022 vše otočilo. 

V první debutové sezoně v F2 skončil celkově čtvrtý a hlavně si zajistil závodní sedačku v F1 u Williamsu pro nadcházející ročník. 

Další článek: Prezident FIA bin Sulajim se stahuje z každodenního řízení aktivit v rámci F1

Témata článku: ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00