Dva nováčci v týmu nejsou ideální, říká Chilton. Glock souhlasí

Marussia do letošní sezóny nasadí dva jezdce, kteří ve formuli 1 ještě nezávodili. Chilton a Glock si myslí, že to není nejlepší řešení.
Dva nováčci v týmu nejsou ideální, říká Chilton. Glock souhlasí

Ruský tým si od svého vzniku pod názvem Virgin držel zkušeného Glocka, vedle něhož nasazoval nováčky. Sezóna 2013 je z tohoto pohledu zlomová, protože do vozů usednou nezkušení Chilton a Razia.

"Není to ideální, občas to budeme mít těžké," uznal Chilton v rozhovoru pro Motorsport Total. "Těšil jsem se, že budu týmovým kolegou Tima, protože je velmi zkušený."

Brit je ale přesvědčený, že to to Marussia zvládne. "Jsem si jistý, že s tím nebudeme mít problémy. Kdybychom nebyli připravení, nebyli bychom ve formuli 1."

Glock, který musel místo u Marussie uvolnit z finančních důvodů, uznal, že jsou Chilton a Razia v nezáviděníhodné situaci.

"Určitě to nebudou mít jednoduché, hlavně v testech, kdy se potřebujete správně rozhodovat a poukazovat na slabiny vozu," uvedl pro Autosport. "To přichází jen se zkušenostmi."

"Luiz a Max jsou pod velkým tlakem, aby se s autem rychle sžili. Klíčové na tom je, že když třeba zjistíte, že simulace nebyly úplně přesné, musíte umět to překonat a udělat krok vpřed."

Nováčci však budou mít výhodu lepší techniky. "Alespoň s vozem pokročili. Letos je rychlejší. Celé je to o vývoji a o tom, jak zvládnou KERS," dodal novopečený pilot DTM.

Další článek: Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro první závody

15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.
10:48 | F1 zrušila třetí trénink.
9:18 | V 9:30 měl proběhnout start závodu F2, ale otevření boxové uličky pro nájezd na startovní rošt bylo odloženo.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00