Dva Karlové a nejmladší sestava za 52 let. Takové bude příští rok Ferrari

Ferrari bude mít v příštím roce nezvykle mladou a nezkušenou jezdeckou sestavu.
Dva Karlové a nejmladší sestava za 52 let. Takové bude příští rok Ferrari

V roce 2018 jezdili za Ferrari Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Průměrný věk jezdců Scuderie byl v té době 35 let. Příchodem Charlese Leclerca se průměrný věk výrazně snížil a příští rok bude ještě nižší. Ve srovnání s rokem 2018 o deset let!

Počet startů ve F1

Sainzovi bude příští rok v září 27 let, Leclerc je ještě o tři roky mladší, takže průměrný věk bude zhruba 25 let. 

Je to nejmladší jezdecká sestava Ferrari za 52 let. V roce 1968 jezdili za Ferrari Jacky Ickx (23 let) a Chris Amon (24 let), i když v jednom závodě nastoupil trochu starší Andrea de Adamich (27 let) a ve dvou Derek Bell. 

Klepněte pro větší obrázek
 Jacky Ickx, foto: Getty Images

V týmu také uvidíme „dva Karly“. Sainz už přes svůj mladý věk stihl vystřídat čtyři týmy formule 1 (Toro Rosso, Renault, McLaren, Ferrari). 

Velkým vzorem pro Sainze byl Fernando Alonso, který získal své největší úspěchy v době, kdy Sainz vyrůstal a byla to jeho zásluha, že se ve Španělsku zvýšil zájem o formuli 1. Sainz závodil (bude závodit) za všechny týmy, se kterými jezdil Alonso: Renault, McLaren a Ferrari.

Kromě toho se Sainz zapíše na seznam jezdců, kteří ve své kariéře závodili za McLaren i Ferrari. Je to hodně prestižní seznam.Co jméno, to pojem v historii F1. Najdeme na něm: Räikkönena, Prosta, Laudu, Bergera, Gillese Villeneuva, Mansella, zmíněného Ickxe, Schecktera, Surteese, Gurneye, Tambaye a Johanssona.

Sainz a Leclerc

  • Průměrný věk v příštím roce: 25 let
  • Počet titulů: 0
  • Počet vítězství: 2 (obě Leclerc)
  • Počet pódií: 11 (z toho 10 Leclerc)

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Restart sezóny: Ze Spa a Silverstonu přišly dobré zprávy

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.