Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

Po dalším technickém problému, který ho vyřadil ze závodu v Kanadě, věří Michael Schumacher týmu Mercedes stále stejně a je si jistý, že úspěch přijde.
Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

Schumacher má letos velkou smůlu na techniku, naposledy měl závadu v Montrealu, kde se mu zasekl DRS v otevřené poloze. S takto sníženým přítlakem na zadním křídle nemohl pokračovat.

"Chtěl jsem znovu zdůraznit, že jsou vozy formule 1 prototypy, stovky dílů jsou vyráběny speciálně pro ně. Já zcela chápu, že se věci občas můžou pokazit," uvedl Schumacher. "Výsledek v Montrealu byl samozřejmě zklamáním. Ale neztratím klid ani důvěru v tým."

"Stále věřím, že společně s Mercedesem dosáhneme něčeho mimořádného. Není důvod někoho obviňovat, nešťastné okolnosti, jako byla tato, k motoristickým závodům patří. Navíc jsem si jistý, že ještě těžší je to pro lidi v týmu. Proto jsem si hned po odstoupení sedl se svými závodními inženýry, abychom probrali, co bychom měli dělat v období před dalším závodem, a ujistil se, že v následujících dnech zůstaneme v těsném kontaktu."

Schumacher si nakonec našel pozitivum i v kanadské Grand Prix. "Jediná malá výhoda, kterou mi tato situace přinesla, byla možnost se vyhnout dopravní zácpě při cestě na letiště. Od začátku jsem měl v plánu se po závodě co nejdříve vrátit k rodině, takže jsem alespoň mohl opustit okruh těsně před tím, než zavlála šachovnicová vlajka."

Další článek: Ferrari tipuje, že o letošní titul budou bojovat tři jezdci

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10