Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

Po dalším technickém problému, který ho vyřadil ze závodu v Kanadě, věří Michael Schumacher týmu Mercedes stále stejně a je si jistý, že úspěch přijde.
Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

Schumacher má letos velkou smůlu na techniku, naposledy měl závadu v Montrealu, kde se mu zasekl DRS v otevřené poloze. S takto sníženým přítlakem na zadním křídle nemohl pokračovat.

"Chtěl jsem znovu zdůraznit, že jsou vozy formule 1 prototypy, stovky dílů jsou vyráběny speciálně pro ně. Já zcela chápu, že se věci občas můžou pokazit," uvedl Schumacher. "Výsledek v Montrealu byl samozřejmě zklamáním. Ale neztratím klid ani důvěru v tým."

"Stále věřím, že společně s Mercedesem dosáhneme něčeho mimořádného. Není důvod někoho obviňovat, nešťastné okolnosti, jako byla tato, k motoristickým závodům patří. Navíc jsem si jistý, že ještě těžší je to pro lidi v týmu. Proto jsem si hned po odstoupení sedl se svými závodními inženýry, abychom probrali, co bychom měli dělat v období před dalším závodem, a ujistil se, že v následujících dnech zůstaneme v těsném kontaktu."

Schumacher si nakonec našel pozitivum i v kanadské Grand Prix. "Jediná malá výhoda, kterou mi tato situace přinesla, byla možnost se vyhnout dopravní zácpě při cestě na letiště. Od začátku jsem měl v plánu se po závodě co nejdříve vrátit k rodině, takže jsem alespoň mohl opustit okruh těsně před tím, než zavlála šachovnicová vlajka."

Další článek: Ferrari tipuje, že o letošní titul budou bojovat tři jezdci