Důležité je přibrzdit Vettela v kvalifikacích, domnívá se Button

Podle mistra světa z roku 2009 je ke zdramatizování boje o titul primárním úkolem nedovolit Sebastianu Vettelovi odstartovat do závodů z předních řad.
Důležité je přibrzdit Vettela v kvalifikacích, domnívá se Button

Jakmile se tak stane, mohlo by to znamenat v dosavadním průběhu šampionátu velký obrat. V letošní sezoně totiž Sebastian Vettel podává neuvěřitelně konzistentní kvalifikační výkony. Pouze v domácí Velké ceně Německa odstartoval do závodu ze třetího místa. Ve všech zbývajících podnicích se dokázal kvalifikovat na prvních dvou příčkách. A právě tato skutečnost je důvodem, proč vede Němec s přehledem šampionát o pětaosmdesát bodů. Klíčem, jak zvýšit šance na celkové vítězství, je podle Jensona Buttona dobrá kvalifikace: "Myslím si, že až uvidíme Vettela mimo první řadu, bude to velký zlom v sezoně. Pokud se tak stane zde, bude to velmi působivé a zároveň velmi překvapivé. Takže si myslím, že jakmile ho začneme porážet v kvalifikacích, všechno se pravděpodobně změní. Jak jsme zjistili, je to o trochu těžší, když startujete z druhé řady, a to dokonce i když je vaše závodní tempo velmi dobré."

V podobné situaci, ve které se teď Vettel nachází, se Brit ocitl v roce 2009. Sám tedy nejlépe ví, co se německému pilotovi asi honí hlavou. "Nevyhrál v posledních třech závodech, což je docela dlouhá doba. Když vyhrajete tolik závodů a poté najednou ve třech dalších nezvítězíte, zabolí to. Vím, jaké to je. Je to celkem obtížná situace a doufejme, že bude obtížná pro něj," dodal Button.

Diskuze (10) Další článek: Tréninky uzavřel v deštivém Spa nejlepším časem Mark Webber
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00