DTM: Audi ve Spa dominovalo i v neděli, Kubica opět bez bodů

Sezoně 2020 šampionátu DTM zatím zcela dominují vozy Audi RS5 Turbo, které na belgickém okruhu ve Spa vládly i v neděli. Robert Kubica naopak opět skončil bez bodů.
Foto: DTM
DTM: Audi ve Spa dominovalo i v neděli, Kubica opět bez bodů | Foto: DTM

Neděle ve Spa odstartovala pro vozy Audi velmi úspěšně už v dopolední kvalifikaci, kde René Rast, Robin Frijns a Nico Müller zařídili pro značku se čtyřmi kruhy ve znaku první tři místa na startovním roštu.

Robert Kubica s týmem ART dále hledal optimální nastavení a jeho BMW M4 Turbo na dvanáctém místě ztratilo na majitele pole position a úřadujícího šampiona Rasta téměř dvě sekundy.

Kubica v sobotu nebodoval, na úvod sezony DTM zvítězil ve Spa Müller

Kubica v sobotu nebodoval, na úvod sezony DTM zvítězil ve Spa Müller

Závod na 55 minut a 1 kolo se nesl především ve znamení souboje dvou vozů Audi na čele. V posledním kole odolal René Rast velkému tlaku ze strany sobotního vítěze Nica Müllera a připsal si premiérový triumf v roce 2020.

Kompletní stupně vítězů pro Audi zařídil svým třetím místem Robin Frijns. Nejlepší BMW bylo v cíli až na šestém místě, s vozem #31 získal osm bodů Sheldon van der Linde.

Robert Kubica skončil stejně jako v sobotu na 14. místě.

Sezona DTM bude pokračovat 15. a 16. srpna na německém Lausitzringu.

Další článek: Mercedesy potkaly defekty. Hamilton se štěstím vyhrál Velkou cenu Velké Británie

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.