Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

Tým Scuderia Praha získal pódiové umístění hned při svém prvním startu v této sezoně vytrvalostní 24H Series.
Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium | Foto: 24H Series

První evropský závod sezony 24H Series 2021 hostilo italské Mugello, dvanáctihodinovka na okruhu v Toskánsku byla rozdělena na páteční čtyřhodinový a sobotní osmihodinový blok.

Český tým Scuderia Praha byl při sobotním restartu na třetím místě, do cíle závodu však dojel na ještě lepší druhé příčce. O tu se zasloužila posádka Ferrari 488 GT3 #11 ve složení Josef Král, Miroslav Výboh, Matúš Výboh.

V případě Slováka Miroslava Výboha a jeho syna Matúše se přitom jednalo o první start s vozem GT3, oba měli dosud zkušenosti pouze s cupovými vozy Challenge. Oba se s pro ně neznámou technikou seznamovali během jediného testovacího dne před závodním víkendem.

„S výsledkem jsme víc než spokojeni. I když jsme skončili na druhém místě, tak mám pocit, že jsme vyhráli. Miro a Matúš seděli poprvé v GT trojce ve středu před závody, takže s minimem zkušeností dokázali v podstatě zázrak! A samozřejmě i kluci z týmu odvedli skvělou práci, protože auto fungovalo bez jediného zaváhání,“ uvedl Král pro F1sport.

Jako vůbec první tým získal už třetí vítězství v italské dvanáctihodinovce německý Herberth Motorsport, letošní šampioni asijské Le Mans Series ve třídě GT. Posádku vítězného vozu Porsche 911 GT3 R #91 tvořili Němci Ralf Bohn, Alfred Renauer, Robert Renauer a Švýcar Daniel Allemann.

Dalším závodem sezony 24H Series bude dvanáctihodinovka na francouzské trati Paul Ricard 23. a 24. dubna.

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Bahrajnu 2021
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.