Druhým týmem s motorem Honda by v budoucnu mohl být Sauber

Ron Dennis nedávno vetoval (nebo přijal rozhodnutí) spolupráci mezi Hondou a Red Bullem a to prý zjednodušeně řečeno z kapacitních důvodů japonského výrobce. Honda by ale mohla v budoucnu přece jen dalšímu týmu dodávat.
Druhým týmem s motorem Honda by v budoucnu mohl být Sauber

Honda by mohla v budoucnu dodávat jinému týmu. V současné době se navíc diskutuje o změnách, takže v budoucnu by dodavatel i musel poskytnout motory většímu počtu týmů. Více:

F1 alternativní motory zamítla, přijde s vlastním řešením  

F1 alternativní motory zamítla, přijde s vlastním řešením  

Motorsport.com píše, že by druhým týmem Hondy mohl být v budoucnu Sauber. Dennisovi by nevadil, protože ho nevidí jako přímého konkurenta.

Šéfka Sauberu potvrdila, že v zákulisí se nyní o motorech hodně diskutuje.

„V této souvislosti jsme také mluvili o tom, jaká je naše motorová situace a řekli jsme, že jsme momentálně vázáni,“ uvedla Kaltenbornová. „Vždy byste si ale měli zachovat otevřené všechny možnosti.“

„Máme dlouhodobý vztah s Ferrari a je to dobrý vztah. Ale nikdo neví, co bude za dva, tři nebo čtyři roky.“

U Sauberu ale už o Hondě mluvili. „Přišel s tím Kamuj Kobajaši. Byla tam jednou taková myšlenka, že bychom možná uvažovali o Hondě. Nebyli jsme oslovení Hondou. Bylo to kvůli Kamuji Kobajašim, který přišel a požádal nás. Neptejte se mě, zda to bylo vloni nebo rok předtím, ale takový byl kontext rozhovoru.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Bylo by dobré, kdyby Rosberg získal titul, řekl Stewart

10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).