Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins

Ve středu a ve čtvrtek hostil Katalánský okruh v Barceloně druhé předsezónní testy formule 3.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Druhým předsezónním testům F3 kraloval Martins | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Na druhých dvoudenních testech formule 3 jezdce na Katalánském okruhu přivítal déšť, který ovlivnil středeční dopolední část. Na vlhké trati byl časem 1:33.674 nejrychlejší Jak Crawford před Pierrem-Louisem Chovetem a Kaylenem Frederickem.

Stále osychající trať umožňovala jezdcům po obědě postupně zrychlovat, nejrychlejší čas středečních jízd 1:31.743 nakonec zajel člen juniorského programu Alpine Victor Martins.

Ačkoliv ve čtvrtek ráno se nad Barcelonou honila černá mračna, déšť se z nich tentokrát na trať nespustil. Martins navázal na středeční výkony a hodnotou 1:31.636 ještě o desetinu sekundy vylepšil svůj nejrychlejší čas.

První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

Poslední odpoledne předsezónních testů jezdci věnovali delším jízdám a sběru dat. Časy proto byly podstatně pomalejší, na čele skončil Calan Williams.

V testech se představil také Roman Staněk, který letos bude závodit za tým Hitech Grand Prix. Českému jezdci nevyšly dopolední části, když i ve středu i ve čtvrtek ráno se postaral o přerušení jízd. Testy ale zakončil čtvrtým místem ve čtvrteční odpolední části.

Výsledky středečních testovacích jízd

Výsledky čtvrtečních testovacích jízd

Další článek: Hamilton je pod tlakem. Rozhodnou nervy a týmoví kolegové, myslí si Villeneuve