Druhým jezdcem Williamsu se stal Bruno Senna

Williams dnes nominoval týmového kolegu Pastora Maldonada. Rubense Barrichella střídá Bruno Senna.
Druhým jezdcem Williamsu se stal Bruno Senna

Williams dlouho váhal, kdo bude u něj letos závodit vedle Pastora Maldonada, jemuž místo zajišťuje venezuelská ropná společnost PDVSA. Tým se potýká s nedostatkem financí, a tak i druhou sedačku musel do velké míry spojit s penězi.

V posledních dnech se do role favorita vyprofiloval Bruno Senna díky svým brazilským sponzorům, kteří mu připravili ´věno´ ve výši kolem 17 miliónů dolarů. Williams této nabídce neodolal a rozhodl se Sennu angažovat.

"Cítím se velmi poctěný, že si mě Williams vybral jako jednoho ze svých závodních jezdců," řekl Senna. "Tým má velké dědictví a doufám, že mu dokáži pomoci zapsat do historie dobrou kapitolu. Proces hodnocení byl náročný a metodický, ale čas, který jsem strávil v továrně, ukázal, že tento tým má skvělé lidi a potřebné zdroje, aby se v letošní sezóně zlepšil."

"Bude velmi zajímavé jezdit pro tým, pro který jezdil můj strýc, zvlášť proto, že několik zdejších lidí spolupracovalo přímo s Ayrtonem. Doufejme, že dokážeme vrátit některé dobré vzpomínky a vytvořit také nějaké nové."

Frank Williams vysvětlil, že si jeho tým dal s výběrem druhého jezdce záležet. "Kvůli okolnostem neměl Bruno během svých dvou sezón ve formuli 1 ideální příležitost  podávat konzistentní výkony, takže bylo důležité, abychom s ním strávili co nejvíce času a vyhodnotili ho jako jezdce."

"Udělali jsme to na trati a v simulátoru. Ukázal se být rychlý, technicky zdatný a především schopný učení a rychlého a konzistentního využití znalostí. Teď se těšíme, že uvidíme jeho talent se projevit v našem závodním voze.

O místo tak přišel Rubens Barrichello, který ve formuli 1 závodil 19 sezón. Brazilský veterán velmi toužil završit svoji kariéru 20. rokem.

Další článek: Rosberg chtěl od Williamsu odejít dřív, ale nemohl

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10