Druhým jezdcem týmu Sauber je Pedro de la Rosa

Stáj Petera Saubera dnes potvrdila v roli druhého závodního jezdce Pedra de la Rosu, který se tak stal týmovým kolegou Kamuje Kobajašiho.

"Pedro strávil mnoho let prací pro top tým na nejvyšší technické úrovni," řekl Sauber. "Jako tým chceme využít jeho zkušenosti, to samé platí pro mladého Kamuje. Kombinace zkušeného a mladého jezdce se v minulosti opakovaně osvědčila."

"Neočekávám, že by někdo z nich v roce 2010 zklamal. Samozřejmě je klíčové, abychom jim poskytli dobrý vůz. Ohledně našeho pokroku jsem pozitivní. V práci na našem voze 2010 jsme mohli pokračovat podle plánu i v období nejistoty."

Pedro de la Rosa odjel ve své kariéře 71 Grand Prix, získal v nich 29 bodů a jedno umístění na stupních vítězů. Od roku 2003 působil u McLarenu jako testovací jezdec.

"Vždy jsem pevně věřil, že dostanu další šanci jako jezdec," uvedl. "Jelikož se radikálně snížil počet testů, pracoval jsem na tom. Jsem opravdu natěšený na sezónu s týmem Petera Saubera, který patří mezi stabilní účastníky formule 1 od roku 1993."

Další článek: Tým USF1 staví pro svůj vůz Type 1 vlastní převodovku