Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Americký formulový šampionát pokračoval v ulicích St. Petersburgu na Floridě, zásluhou Coltona Herty slavil suverénní vítězství tým Andretti Autosports.
Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Jednadvacetiletý Herta na floridském městském okruhu vyhrál již kvalifikaci a po startu z pole position dával od prvních kol zřetelně vědět soupeřům, kdo je letos v St. Petersburgu nejrychlejší.

Za Hertou kroužil druhý Josef Newgarden z týmu Rogera Penskeho, dvojnásobný šampion IndyCar z let 2017 a 2019 se však dostal těsně za zadní křídlo Hertova vozu jen během žlutých fází.

Předposlední výjezd safety caru způsobil vlastní chybou Jimmie Johnson, který se roztočil a zůstal stát v protisměru. Po restartu však Newgarden nedokázal využít čerstvé měkké sady pneumatik a Herta vedení uhájil.

Newgarden dostal před koncem závodu na 100 kol ještě jednu šanci. Ed Jones se lehce naivním způsobem pokusil zaútočit na Jamese Hinchcliffa a sám zůstal stát napříč tratí.

Další výjezd safety caru nabídl poslední příležitost Newgardenovi, Colton Herta však i tentokrát odolal a získal své čtvrté vítězství v IndyCar a zároveň první na městském okruhu.

Josef Newgarden dojel druhý a po způsobení velké nehody minulý víkend se posunul na desáté místo celkového pořadí. Na kontě má nyní 47 bodů. Třetí místo na Floridě získal Simon Pagenaud, který je s 54 body pátý v tabulce. Vítězný Herta je před ním čtvrtý s průběžným ziskem 62 bodů.

Lídrem šampionátu IndyCar zůstává vítěz úvodní grand prix v Alabamě Álex Palou, který v St. Petersburgu dojel sedmnáctý a se 67 body má náskok dvou bodů na Willa Powera.

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Romain Grosjean na Floridě nenavázal na desáté místo z Barber Motorsports Parku a skončil třináctý, přesto je stále nejlepším nováčkem. Se 37 body je na čtrnáctém místě, o 2 body méně má patnáctý Scott McLaughlin. Třetí nováček sedminásobný šampion NASCAR Jimmie Johnson se zatím v úvodu sezony hledá, na kontě má devatenácté a dvaadvacáté místo.

Příště budou jezdci poprvé v tomto roce závodit na oválu, ve Fort Worth v Texasu se pojedou dva závody 1. a 2. května.

Další článek: Dominantní vítězství. Jake Dennis získal triumf pro BMW

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00