Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Americký formulový šampionát pokračoval v ulicích St. Petersburgu na Floridě, zásluhou Coltona Herty slavil suverénní vítězství tým Andretti Autosports.
Druhý závod sezony IndyCar ovládl Colton Herta

Jednadvacetiletý Herta na floridském městském okruhu vyhrál již kvalifikaci a po startu z pole position dával od prvních kol zřetelně vědět soupeřům, kdo je letos v St. Petersburgu nejrychlejší.

Za Hertou kroužil druhý Josef Newgarden z týmu Rogera Penskeho, dvojnásobný šampion IndyCar z let 2017 a 2019 se však dostal těsně za zadní křídlo Hertova vozu jen během žlutých fází.

Předposlední výjezd safety caru způsobil vlastní chybou Jimmie Johnson, který se roztočil a zůstal stát v protisměru. Po restartu však Newgarden nedokázal využít čerstvé měkké sady pneumatik a Herta vedení uhájil.

Newgarden dostal před koncem závodu na 100 kol ještě jednu šanci. Ed Jones se lehce naivním způsobem pokusil zaútočit na Jamese Hinchcliffa a sám zůstal stát napříč tratí.

Další výjezd safety caru nabídl poslední příležitost Newgardenovi, Colton Herta však i tentokrát odolal a získal své čtvrté vítězství v IndyCar a zároveň první na městském okruhu.

Josef Newgarden dojel druhý a po způsobení velké nehody minulý víkend se posunul na desáté místo celkového pořadí. Na kontě má nyní 47 bodů. Třetí místo na Floridě získal Simon Pagenaud, který je s 54 body pátý v tabulce. Vítězný Herta je před ním čtvrtý s průběžným ziskem 62 bodů.

Lídrem šampionátu IndyCar zůstává vítěz úvodní grand prix v Alabamě Álex Palou, který v St. Petersburgu dojel sedmnáctý a se 67 body má náskok dvou bodů na Willa Powera.

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Romain Grosjean na Floridě nenavázal na desáté místo z Barber Motorsports Parku a skončil třináctý, přesto je stále nejlepším nováčkem. Se 37 body je na čtrnáctém místě, o 2 body méně má patnáctý Scott McLaughlin. Třetí nováček sedminásobný šampion NASCAR Jimmie Johnson se zatím v úvodu sezony hledá, na kontě má devatenácté a dvaadvacáté místo.

Příště budou jezdci poprvé v tomto roce závodit na oválu, ve Fort Worth v Texasu se pojedou dva závody 1. a 2. května.

Váš názor Další článek: Dominantní vítězství. Jake Dennis získal triumf pro BMW