Druhý Verstappen se potýkal s technickými problémy také v kvalifikaci

Max Verstappen stále čeká na zisk své první pole position ve formuli 1. V dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru dosáhl pilot Red Bullu nejlepšího letošního výsledku, když obsadil druhou pozici.
Druhý Verstappen se potýkal s technickými problémy také v kvalifikaci

Nizozemec se celý víkend potýkal s problémy s motorem. V prvním pokusu v Q3 dokázal obsadit druhé místo za nejrychlejším Lewisem Hamiltonem se ztrátou 319 tisícin sekundy. Jeho druhý pokus přitom mohl být ještě rychlejší, ovšem v průběhu kola mu vysadil motor a Verstappen se tak nemohl zlepšit.

„Naprosto nečekané,“ řekl Verstappen ke svému umístění v první řadě na roštu i přes své problémy s motorem.

„Od třetího tréninku jsem se klepal z naštvání, teď se klepu radostí. Ve třetím tréninku jsem měl velké množství problémů. Vůz zastavil na trati. V rychlých kolech to zkrátka vypadlo a v kvalifikaci to byl stejný příběh. Museli jsme upravit motor a přišli jsme o nějaký čas, když jsme se snažili zlepšit ovladatelnost, ale stále to nefungovalo tak, jak mělo,“ řekl.

„V Q3 jsem měl pocit, že vůz fungoval opravdu dobře a na nic jsem si nemohl stěžovat, takže když jsem pak na tabuli viděl druhé místo, byl jsem docela překvapen vzhledem k těm problémům, které jsem měl. Ve svém posledním pokusu jsem se snažil tlačit ještě více a byl jsem o další dvě desetiny rychlejší. Pak jsem přijel do 16/17 zatáčky a když jsem znovu musel krátce podřadit, tak motor vysadil, takže jsem musel pokus přerušit,“ popsal Verstappen své problémy a dodal, že si není jistý tím, zda by čas jeho druhého pokusu stačil na pole position. S druhým místem je přesto spokojen.

I přes problémy, které Verstappena provází po celý víkend, Nizozemec věří, že v závodě se jeho vozu vyhnou.

„Za normálních podmínek musíte snížit výkon motoru. Zdá se, že tento víkend se s ovladatelností, mapováním kroutícího momentu a těmito věcmi z nějakého důvodu trápíme jen ve chvíli, kdy jedeme na limitu motoru. Například včera jsem při dlouhých jízdách neměl problém, a když to selže, tak to selže, to nezměníte. Uvidíme zítra,“ vysvětlil Verstappen.

Frustrovaný Ricciardo

Druhý pilot Red Bullu Daniel Ricciardo obsadil v singapurské kvalifikaci až šesté místo.

Australan byl přitom nejrychlejší v první části kvalifikace a rychlý byl i v Q2. V Q3 však svým časem zaostal o téměř sekundu za nejrychlejším Lewisem Hamiltonem.

„Abych pravdu řekl, drobné (problémy s motorem) jsme měli, ale to nebyl důvod, kvůli kterému jsme přišli o tolik rychlosti. V tuto chvíli upřímně nemám odpověď,“ řekl Ricciardo.

„Po třetím tréninku jsme udělali změny. Jako jezdec hned víte, jestli změna zabrala a já hned v Q1 věděl, že to tam je. Vypadalo to, jako by se všichni ostatní zlepšovali. V Q2, Q3 našli sekundu, ne-li víc a my zůstali stát na místě. Nevím, proč jsme byli jediní, kdo nemohl najít čas,“ dodal.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton v singapurské kvalifikaci nedal soupeřům šanci

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00