Druhý trénink bez fanoušků. Mohou za to odbory?  | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Druhý trénink bez fanoušků. Mohou za to odbory?

Fanoušci formule 1 viděli v pátek celkově asi 9 minut jízd. První trénink ukončily červené vlajky kvůli uvolněnému krytu kanálu a ve druhém tréninku byly tribuny prázdné.

Druhý trénink se odjel dokonce v prodloužené délce 90 minut. Jeho průběh ale na vlastní oči viděla jen hrstka fanoušků z poněkud netradičních a neoficiálních míst – třeba z eskalátorů.

Ostatní fanoušci museli trať opustit a ty, kteří se pokusili zůstat, nakonec vyhnala policie.

V oficiálním prohlášení jsme se dozvěděli především to, co jsme viděli – tedy že kvůli uvolněnému krytu kanálu došlo k posunu začátku druhého tréninku. Původně měl začít o půlnoci, ale nakonec začal až ve 2:30 místního času.

„S ohledem na pozdní hodinu a kvůli logistickým obavám ohledně bezpečného pohybu fanoušků a zaměstnanců mimo okruh učinila společnost LVGP obtížné rozhodnutí uzavřít fanzóny před začátkem druhého volného tréninku,“ uvádí dále prohlášení.

Nedozvěděli jsme se však, o jaké logistické problémy konkrétně šlo. Podle webů PlanetF1 a The Athletic byl problém na straně bezpečnostní služby. Odborová organizace si vynucuje maximální možný počet hodin, které mohou zaměstnanci bezpečnostní služby odpracovat. Kvůli odkladu začátku druhého tréninku by byl tento počet překročen.

Doporučujeme

Články odjinud