Druhý den testů v Bahrajnu byl nejrychlejší Maloney | foto: Rodin Motorsport

foto: Rodin Motorsport

Druhý den testů v Bahrajnu byl nejrychlejší Maloney

Staňka trápily problémy i dnes.

Po včerejším vydatném dešti se druhý den testů počasí umoudřilo a nad bahrajnskou pouští vysvitlo slunce. Konečně tak mohly týmy začít sbírat relevantní data z nových vozů F2 2024 a i pořadí mohlo více naznačit, jaké bude letošní rozložení sil.

V ranní části testů se mezi nejlepší piloty poněkud překvapivě vyhoupl Enzo Fittipaldi, který letos hájí barvy holandského týmu Van Amersfoort Racing. Po většinu dopoledne se na čele střídal s hlavním kandidátem na titul Victorem Martinsem, který zůstává u stáje ART. Jako hodně rychlý se ukázal i Martinsův týmový kolega nováček Zak O´Sullivan.

V posledních minutách ale všechny překonal Kush Maini z Invicta Racing. Jeho čas měl hodnotu 1:44:219. Druhý skončil Enzo Fittipaldi, který nakonec vyhrál svou bitvu s piloty ART. Za prvním Mainim zaostával o 6 desetin sekundy. Třetí Victor Martins byl pomalejší o další 2 desetiny. Jako čtvrtý skončil Zak O´Sullivan.

Romanu Staňkovi tentokrát patřila sedmnáctá příčka s časem 1:46:610, přičemž na první místo ztrácel 2,391 sekundy. Jeho kolega Richard Verschoor skončil dvanáctý s časem 1.46.179.

Odpoledne to na čele ale vypadalo zase úplně jinak. Enzo Fittipaldi byl pořád rychlý, tentokrát ale byli jeho největšími konkurenty Maloney a Hauger. Ale hodně o sobě dával vědět i Hadjar a Crawford.

Hodinu před koncem nakonec nejrychlejší čas uzmul Zane Maloney. S hodnotou 1:41:501 se stal nejrychlejším pilotem dne i celých dosavadních testů. Druhý skončil Jak Crawford se ztrátou 0,125 sekundy. Ještě o desetinu pomalejší byl třetí Fittipald. Hadjarovi patřil čtvrtý nejlepší čas.

Po včerejších trablech s elektronikou se Roman Staněk dostal do problémů i dnes. V první půlhodině odpolední části zůstal stát v 8. zatáčce. Nakonec měl na kontě jen 11 odjetých kol a jeho nejlepší čas činil jen 2:00:787. Co se přesně stalo, zatím neoznámil.

Zítra čeká týmy poslední příležitost otestovat novou generaci vozů F2 2024  a 29. února už formuli 2 v Bahrajnu čeká první závodní víkend sezóny 2024.  

Doporučujeme

Články odjinud