Druhé místo v šampionátu týmů je možná jen sen, říká Alonso

Fernando Alonso má obavy, že se Ferrari přecenilo, když si dalo za cíl v závěru sezóny vybojovat alespoň druhé místo mezi týmy.
Druhé místo v šampionátu týmů je možná jen sen, říká Alonso

Před posledním závodem sezóny je Ferrari třetí, na Mercedes ztrácí 15 bodů, před Lotusem má náskok 18 bodů. V Brazílii je proto možný posun oběma směry.

Alonso však už moc nevěří v posun nahoru. "Teď nemůžeme dělat nic," cituje Španěla Autosport. "Bojovali jsme, abychom se dostali do třetí části kvalifikace, a bojovali jsme, abychom byli v neděli na bodech. Takže v Brazílii musíme být lepší, pokud chceme bojovat v šampionátu konstruktérů."

"Nebo je to možná moc optimistický cíl. Musíme být větší realisté a uvědomit si, že boj o druhé místo byl sen a že je možná těžké ten sen zrealizovat."

Šéf Ferrari Stefano Domenicali ale boj nevzdává. "V druhé polovině sezóny jsme se bohužel nijak nezlepšili, zatímco ostatní týmy podle všeho ano. Například Mercedes možná nepokročil, ale zlepšili si víc než my, takže se něco stalo a my to musíme okamžitě napravit."

"Máme celý týden na analyzování dat, abychom pro poslední závod sezóny připravili co možná nejlepší auto, protože jsem si jistý, že Felipe bude chtít ve svém posledním závodě s námi uspět, a my potřebujeme body, abychom zaútočili na Mercedes a ubránili třetí místo před Lotusem."

Alonsovi ale dělá radost alespoň druhé místo mezi jezdci, které už má jisté. "Jsem velmi hrdý. Evidentně nemáme druhé nejrychlejší auto, takže být druhý je pro mě menší odměna. Ale raději bychom byli desetkrát desátí a jednou mistři, než mnohokrát druzí."

"Je to asi jedna z mých nejsilnějších stránek, že hodně boduji o nedělích. Ať už mám jakékoliv auto, ať už jsou jakákoliv pravidla, bojujeme o šampionát do posledního závodu."

Další článek: Brawn: Pneumatiky se příští rok starat o zábavu nemusí, zajistí ji technika