Druhé místo na roštu je po problémech v tréninku pro Hamiltona obrovský výsledek

Lewise Hamiltona z Mercedesu velmi potěšil zisk druhého místa v kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Ázerbájdžánu na městské trati v Baku.
Druhé místo na roštu je po problémech v tréninku pro Hamiltona obrovský výsledek

Ve druhém pátečním tréninku skončili Hamilton s Valtterim Bottasem mimo nejlepší desítku, v poslední přípravě na kvalifikaci v sobotu dopoledne se Hamilton dostal na třetí místo, když pro zajetí svého nejrychlejšího kola využil větrného pytle za jiným vozem.

V kvalifikaci pak Hamilton obsadil druhé místo se ztrátou 232 tisícin na nejrychlejšího Charlese Leclerca z Ferrari.

„Kolo bylo dobré. Rozhodně jsme to nečekali. Je to pro nás obrovský výsledek, protože jsme se po celý víkend trápili. Zachovali jsme klid. I nadále budeme v soukromí mluvit a vzájemně se podporovat,“ řekl Hamilton.

„Posunuli jsme se, udělali jsme během těchto dvou dnů spoustu změn. Bylo to velmi náročné, ale myslím, že práce přes noc a zejména mezi tréninkem a kvalifikací byla skvělá a na každého jsem opravdu hrdý. Být tady nahoře tak blízko za ostatními je skvělý, skvělý začátek.“

Hamilton porazil také svého největšího soupeře v boji o titul Maxe Verstappena. Jezdec Red Bullu bude za ním na třetím místě.

„Naše závodní rychlost je lepší než rychlost na jedno kolo. Na jedno kolo hodně ztrácíme, v závodní rychlosti jsme mnohem blíže. Nerozumíme tomu. Rád bych doufal, že jsme ve stejné pozici, takže můžeme zítra s těmito kluky bojovat.“

Desátý Bottas si nedokáže vysvětlit svou ztrátu

Valtteri Bottas za svým týmovým kolegou zaostal. Fin se ve všech třech částech kvalifikace pohyboval kolem nejlepší desítky, v Q1 skončil dvanáctý, v Q2 devátý a v závěrečném rozstřelu deseti nejrychlejších pilotů zajel nejpomalejší čas, 1,4 sekundy za Leclercem.

„S červenými a žlutými vlajkami to bylo celkem chaotické. Stejně jako řadě dalších mi chyběl poslední pokus, stále ale něco není v pořádku. Rychlostně ztrácím a nemám tušení proč. Nemám pro to žádné vysvětlení,“ řekl Bottas.

„Myslel jsem, že tu budeme bojovat o pole position. Lewis je vpředu, bojuje a já bych měl také. Nedokážu to vysvětlit, myslím, že je něco špatně.

„Ztrácel jsem čas v každé zatáčce. Kdybych tlačil víc, jsem ve zdi. Jedu na limitu. Pokusím se všechno pochopit a zítra se může v závodě stát cokoliv. Příležitosti tam budou.“

Další článek: V kvalifikaci čtyřikrát zavlály červené vlajky. Pole position získal v Baku Charles Leclerc

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00