Druhé místo Mercedesu je pro Russella „obrovskou úlevou“ | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Druhé místo Mercedesu je pro Russella „obrovskou úlevou“

George Russell absolvoval poslední závod sezóny formule 1 s nachlazením, je ale rád, že třetím místem ve Velké ceně Abú Dhabí pomohl Mercedesu k zisku druhého místa v konečném hodnocení Poháru konstruktérů.

Russell do závodu na okruhu Yas Marina vyrážel ze čtvrtého místa a v úvodu musel bojovat s jezdci McLarenu. S Landem Norrisem si poradil po druhé zastávce a začal stíhat druhého Charlese Leclerca.

Musel se udržet blízko Leclerca, aby Mercedes získal druhé místo. V posledních kolech ale Leclerc před sebe pustil Sergia Péreze v naději, že po přičtení pětisekundové penalizace, kterou předtím dostal Pérez, se Mexičan udrží na třetím místě před Russellem.

Leclercova taktika ale nevyšla, jelikož Russell dokázal dojet do pěti sekund za Pérezem, a Mexičan se tak propadl na čtvrté místo za něj.

„S Checem (Pérezem) to bylo na konci těsné. Myslel jsem, že mě Charles bude zdržovat, ale respekt k němu, že souboj zůstal čistý,“ řekl Russell.

„Vyjel jsem z boxů na druhé tvrdé sadě, trochu jsem se o ně staral, a pak se z ničeho nic zjevil Checo. Nevím, co se tam stalo, měli skvělou rychlost. Na konci to bylo opravdu těsné, pneumatiky odešly, jsem ale opravdu rád, že jsme zajistili pro tým druhé místo.“

Russell už dva týdny také bojuje s nachlazením. „Asi tak čtyřikrát v každém kole jsem zakašlal. Bylo mi docela mizerně, což nepomohlo. Je to ale obrovská úleva, že jsem auto dovezl na třetím místě. Nemohu uvěřit, že je to teprve druhé letošní pódium, jsem ale opravdu rád, že jsem takhle zakončil sezónu.“

Hamilton dojel devátý

Dvěma body za deváté místo v posledním závodě Mercedesu k dosažení druhého místa v konečném pořadí Poháru konstruktérů přispěl také Lewis Hamilton.

Mercedes Ferrari nakonec v konečném pořadí porazil o tři body.

„Nemám dobrou náladu. Chci říct, že jsem právě dojel devátý. Byly to opravdu dva špatné závody,“ řekl Hamilton k podnikům v Las Vegas a Abú Dhabí, kde dojel sedmý a devátý.

„Red Bull vyhrál o 17 sekund, přitom se od srpna nebo července nedotkli auta. Můžete proto hádat, jak na tom budou příští rok,“ dodal k dominanci Red Bullu v letošní sezóně.

„Mám opravdu radost z týmu. Naše spolehlivost byla skvělá a odvedli jsme opravdu dobrou práci.“

Doporučujeme

Články odjinud