Druhé místo má pro Alonsa příchuť vítězství

Pilot Ferrari přiznává, že pokud má ještě pomýšlet na titul, musel by doufat ve velkou porci štěstí na každém ze zbývajících závodů. AKTUALIZOVÁNO
Druhé místo má pro Alonsa příchuť vítězství

Fernando Alonso se po závodě vyjádřil v tom smyslu, že druhé místo je výsledkem přístupu Ferrari, které se nebálo zariskovat. Na boj o nejvyšší příčku dnes Scuderia nemohla reálně pomýšlet. 

"Věděli jsme, že nemáme rychlost, a tak jsme museli něco vymyslet. První šance se naskytla na startu, další představovala odlišná strategie. Vyplatilo se to, a získali jsme fantastické pódium, které chutná jako vítězství. Byl to riskantní krok, ale vzhledem k naší pozici v šampionátu jsme neměli co ztratit. Když dojedeme třeba pátí, nic to pro nás neřeší. 

Když se při fázi za safety carem Rosberg rozhodl nezajet do boxů, zkusili jsme změnit strategii a jeli jsme na výměnu. Dovolilo nám to hlídat si rychlost a náskok v posledním stintu. Nebylo snadné na těch pneumatikách dokončit závod. Samozřejmě musíme být realisté. Zbývá nám pár závodů a naše ztráta se každý víkend zvyšuje. 

Nemůžeme si nic nalhávat. Potřebujeme štěstí, mnoho štěstí, a to nejen v Koreji, ale i v Indii, Abú Zabí... Když ztrácíme sekundu na kolo, potřebujeme štěstí na každém závodě," nechal se slyšet Alonso. 

Felipe Massa se kvalifikoval šestý a do cíle dokroužil na téže pozici. Svou konečnou pozici považuje ve světle průběhu závodu za pozitivní.

"Vzhledem k tomu, co všechno se v dnešním závodě stalo, je šesté místo ještě hodně dobré. Po výborném startu jsem se v první zatáčce ocitl mezi vozy, které šly brzy na brzdy, a tak jsem místo získávání pozic pozice ztrácel. Pak už jsem se pořád vezl za někým ze soupeřů a všichni víme, že předjíždění tu není zrovna nejjednodušší.

Když vyjel safety car, otevřely se nám dvě možnosti: nasadit středně tvrdé gumy, o kterých jsme si stejně nebyli jistí, zda vydrží do konce, nebo sáhnout znovu po superměkkých pneumatikách a pokusit se předjet některé soupeře. Zvolili jsme druhou možnost, jenže totéž udělal di Resta přede mnou. V posledním stintu po třetí zastávce se mi podařilo vrátit se na šesté místo. Využili jsme tak toho, že se hodně jezdců potýkalo s pneumatikami. Od začátku do konce to bylo dost perné a mám radost, že jsme si vyjeli slušný počet bodů," řekl Massa. 

Další článek: Tým zvoral strategii, shodují se piloti Mercedesu

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00