Druhé místo je jako vítězství, říká Horner. Red Bull počítal s pátou pozicí

Max Verstappen v Soči přišel o vedení v šampionátu. U Red Bullu to ale asi nikomu nevadilo.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Druhé místo je jako vítězství, říká Horner. Red Bull počítal s pátou pozicí  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku a startoval z posledního místa. S ohledem na výkon RB16B bylo zřejmé, že by mohl získat body. Nakonec mu ale přálo i štěstí. Na dešti a chaosu v posledních kolech vydělal více než Hamilton.

Verstappen byl ve 47. kole na sedmém místě, za které by bral 6 bodů. Nakonec dojel druhý, takže získal o 9 bodů více. Hamilton byl ve stejnou dobu na druhém místě. Nakonec vyhrál, takže získal o 7 bodů více.

„Pro nás to bylo jako vítězství. Dostat se z dvacátého místa na startovním roštu na druhé... kdybyste nám to nabídli před víkendem, myslím, že bychom to brali všemi deseti,“ řekl Christian Horner. 

„To, že jsme toho dosáhli, že jsme odjeli ze dvou bašt Mercedesu se ztrátou pouhých dvou bodů v šampionátu jezdců, je nesmírně povzbudivé. Zbývá sedm závodů a je o co hrát.“

Podle Hornera Verstappen předčil očekávání. Ve své analýze Red Bull před závodem počítal s tím, že by mohl dojet okolo pátého místa.

Váš názor Další článek: Räikkönen se po karanténě vrátil na body. Giovinazzi byl bez rádia
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00