Druhá sedačka Ferrari je otevřená, ale důvěru má zatím Massa

Fernando Alonso má v tuto chvíli s Ferrari o čtyři roky delší smlouvu než Massa a podle šéfa Scuderie Stefana Domenicaliho může jezdit vedle Španěla kdokoliv.
Druhá sedačka Ferrari je otevřená, ale důvěru má zatím Massa

Alonso prodloužil kontrakt s Maranellem do roku 2016, takže jedna závodní sedačka v červeném voze je na dlouho obsazená. Ta druhá, jenž by měla patřit Massovi podle smlouvy nejméně do konce roku 2012, je o něco méně jistá, protože je Brazilec pod větším tlakem, aby podával dobré výkony.

"Pro budoucnost jsme otevření všem možnostem," řekl Domenicali pro BBC. "Dveře nikomu nezavírám, rok 2016 je hodně daleko." Alonso hraje u Ferrari vůdčí roli, a proto si lze jen těžko představit, že by vedle sebe akceptoval někoho, jako je Lewis Hamilton nebo Sebastian Vettel. Podle Domenicaliho to ale není zcela vyloučené.

"Nikdy neříkejte nikdy, ale nechci naštvat svého přítele Martina (Whitmarshe - šéfa McLarenu), aby si myslel, že chci získat jeho jezdce. V současnosti jsem velmi spokojený s Felipem," uvedl šéf Ferrari. "Tak dlouhý vztah s Fernandem je signálem, že tak silný jezdec, jako je on, je oddaný týmu, což znamená hodně pro naše lidi. Znamená to, že důvěřuje našim lidem. Je to důležitý signál a vidím, že už se to u lidí začíná projevovat. To jsem také očekával, že lidé získají motivaci a uvědomí si, že jde o současnost, ale i budoucnost."

Sám Massa zatím na prodloužení své smlouvy nepomýšlí, čas má do příštího roku. "Není ta správná chvíle pro obnovení kontraktu," vysvětloval. "Počkáme si a uvidíme, jak to s mojí dlouhodobou budoucností dopadne. Zatím to nevím."

Další článek: Mark Webber byl nejrychlejší i v druhém tréninku před GP Španělska