Druhá anketa potvrzuje trendy, šéfové týmu jsou ale proti

Včera byly zveřejněny výsledky ankety asociace jezdců, ale také dílčí výsledky druhé ankety, kterou uspořádalo paralelně sdružení Autosport, F1 Racing a Motorsport News.
Druhá anketa potvrzuje trendy, šéfové týmu jsou ale proti

Podle druhé ankety si pneumatiky s delší výdrží přeje 63,3 procent lidí. Návrat války výrobců pneumatik pak 77,9 procent (dle GPDA ankety 80 procent). Christian Horner je ale proti.

„Myslím, že mají růžové brýle,“ řekl pro Autosport. „Pokud se podíváte zpětně, co dělalo Ferrari s Bridgestonem proti Michelinu s Renaultem –všichni ostatní trpěli.“ Podle Hornera by to přineslo závody s jednou zastávkou.

Fanoušky nepotěšil ani Toto Wolff. Veřejnost si totiž přeje návrat tankování – chce to 61,3 procent lidí (v anketě GPDA 60 procent), ale podle Wolffa by to „omezilo různorodost strategií a omezilo předjíždění.“

S tím souhlasí také Eric Boullier, podle něhož by pak závody řídily strategie naordinované počítačem a také sportovní ředitel Manoru Graeme Lowdon.

„Lidé zapomínají, že když se tankovalo, nikdo nepředjížděl, všechno se dělalo přes zastávky v boxech. Bohužel si myslím, že u fanoušků v těchto dvou věcech trochu zapracovala amnézie.“

Räikkönen je nejpopulárnějším jezdcem (a další výsledky ankety)

Räikkönen je nejpopulárnějším jezdcem (a další výsledky ankety)

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Strategická skupina: Palivo, sprint a rychlé vozy

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.